5 канал

Чижмарь про арешт Мосійчука: "Такого парламент не бачив давно"

Народний депутат від "Радикальної партії" Юрій Чижмарь заявляє, що затриманий "радикал" Ігор Мосійчук у разі скоєння злочину, має понести відповідальність, але його затримання в будівлі парламенту суперечить закону.

Про це він сказав в ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня". "Такого напевно парламент не бачив уже давно, хіба що з моменту затримання депутата Хмари у 90 році, хоча я нічого не хочу порівнювати. Але Клюєву дали можливість виступити на сесії Верховної Ради, коли йому пред'являли обвинувачення. Тут не дали слова виступити. Це все відбулося за 5 хвилин...Клюєву дали можливість втекти, Мосійчук не тікав".

Він також додав:" Коли я бачу, що керівник УДО, охоронець Президента, Гелетей веде за собою 30 представників Служби безпеки, він ними що керує? Він що слідчий? Яке право він має затримувати, вести і керувати операцією по затриманню? Є процедурні речі."

За словами Чижмаря, затриманий "радикал" Ігор Мосійчук у разі скоєння злочину, має понести відповідальність, але його затримання в будівлі парламенту суперечить закону. "Людина повинна відповідати, якщо має відповідальність, але ми би не хотіли, щоби сьогодні, скажімо, заради закону порушувався сам закон, тому що це той прецедент, коли завтра можна любого депутата по свідченям будь-якої людини заарештувати...Якщо ми будуємо демократичну країну, навіть відповідальність людина повинна нести у відповідності до закону і питання право виступити, захистити повинно бути", - сказав він.

Нардеп також додав, що у разі визнання Мосійчука невинним у скоєнні злочинів, відповідальність мають понести всі, хто причетний до цієї політичної провокації. "Що там відбулось чи не відбулось дасть слідство, суд. І ми би тільки хотіли, щоб у пришвидшеному порядку, не розтягували це на роки...вони повинні швидко подати матеріали до суду, і суд повинен також швидко винести рішення. Винний - будь ласка неси відповідальність, перебувай у відповідних місцях. Не винний - тоді повинні понести відповідальність всі, хто причетний до цієї політичної провокації і до цієї політичної розправи", - зауважив Чижмарь.

Нагадаємо, сьогодні, 17 вересня, Генеральний прокурор Віктор Шокін на засіданні Верховної Ради показав відео, в якому народний депутат Ігор Мосійчук просить і отримує хабар за допомогу в підприємницькій діяльності. Генпрокурор заявив про скоєння злочинів одним з народних депутатів України і попросив Верховну Раду зняти недоторканність з депутата від фракції "Радикальної партії" Ігоря Мосійчука, після чого парламент задовольнив це звернення.

Попередній матеріал
Наступного тижня ЄС зніме санкції з Лукашенка – Reuters
Наступний матеріал
Російського консула збентежив "гей-бар" на земельній ділянці Путіна
Теги:
Loading...