business.ua

Чехія ратифікувала Угоду про асоціацію України і ЄС

  Нижня палата Парламенту Чехії, Палата депутатів, після довгих і складних дебатів близько опівночі в четвер ухвалила рішення про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною і Європейським союзом.

  Про це повідомляє "Радіо Свобода".

  У голосуванні взяли участь 138 депутатів, "за" проголосували 109, проти - 29. Зазначається, що проти ратифікації Договору виступили депутати-члени Комуністичної партії Чехії й Морави.

  Ця партія свого часу, у травні, зуміла заблокувати цю ратифікацію, якраз у той час, коли на очікувану подію до Праги прибув міністр закордонних справ України Павло Клімкін. Найбільша з кількох компартій Чехії, представлена в парламенті, вдалась тоді до свого права вето щодо порядку денного. Як і тоді, вони твердять, що "нинішня влада в Києві не здатна, чи й не охоча серйозно ставитися до подій".

  Проте депутати від владної Чеської соціально-демократичної партії і ще двох партій лівоцентристської урядової коаліції, і так само депутати від опозиційних нині правоцентристських Громадянської демократичної партії і партії "TOP-09" віддали голоси за ратифікацію угоди. Із закликом підтримати ратифікацію угоди України з ЄС виступив міністр закордонних справ Чехії Лубомір Заоралек.

  Верхня палата парламенту Чехії підтримала угоду ще у грудні минулого, 2014 року. Тепер для завершення процедури ратифікації закон про це має підписати президент Чехії Мілош Земан, і після належного оформлення документи про це мають передати до Брюсселя.

  Нагадаємо, 16 вересня Президент України Петро Порошенко повідомив, що 24 держави-члена Євросоюзу завершили процес ратифікації Угоди про асоціацію з Україною.

  Попередній матеріал
  До контрабанди продуктів сепаратистам можуть бути причетні міліціонери однієї з областей - ГПУ
  Наступний матеріал
  Сьогодні суд обиратиме запобіжний захід Ігорю Мосійчуку
  Теги:
  Loading...