ura-inform.com

Брехню Лаврова можна спростувати за 30 секунд за допомогою Google – посол США

  Брехливість російської дипломатія демонструє відкрите презирство до міжнародних норм.

  Так прокоментував заяву Лаврова щодо Будапештського меморандуму колишній посол США в Україні Стівен Пайфер у своїй публікації на сайті Brookings, передає "Укрінформ".

  Посол США нагадав заяву голови МЗС РФ на конференції 26 січня в Москві. Там Лаврова запитали про те, як сусіди Росії повинні відчувати себе в безпеці, враховуючи порушення РФ територіальної цілісності України та недотримання нею міжнародних угод. У відповідь той заявив, що Будапештський меморандум "містить тільки одне зобов'язання – не використовувати ядерну зброю проти України".

  Екс-посол США в Україні, який брав безпосередню участь у підготовці Будапештського меморандуму, нагадав, що пункт про ядерну зброю є всього лиш одним із шести в ньому. У інших документ чітко вказує зобов'язання підписантів поважати незалежність, суверенітет та існуючі кордони України, утримуватися від загрози силою, економічного тиску, та навіть надавати допомогу Україні, якщо вона стане жертвою акту агресії, не застосовувати ядерну зброю проти неї, а також проводити консультації у випадку порушення цих зобов'язань.

  Тому використання Росією збройних сил щоб захопити Крим, підтримати озброєний сепаратизм на сході України, а також введення торговельного ембарго проти України "порушують більшість положень Будапештського меморандуму", – підкреслив Стівен Пайфер.

  Дипломат підсумував: "Пан Лавров далеко не дурний, і він безумовно розуміє зобов'язання, взяті Росією в меморандумі. Що можна сказати про брехливість російської дипломатії та її презирство міжнародної думки, коли міністр закордонних справ каже те, що може бути спростоване менше ніж за 30 секунд перевірки в Google?"

  Нагадаємо, днями росіяни Канади закликали Лаврова "фільтрувати базар на виході".

  Попередній матеріал
  Політтехнолог про зміни до Конституції: З'явилося більше шансів, що ЄС продовжить санкції проти Росії
  Наступний матеріал
  Подання до КСУ щодо тлумачення конституційної норми про "чергову наступну сесію" є штучним - експерт
  Loading...

  Штайнмаєр звинуватив Лаврова у втручанні у внутрішні справи Німеччини

  У Запоріжжі відкрили пам'ятник голові МЗС РФ Лаврову – на ньому можна покататись

  Турчинов погодився з Лавровим: З України треба вивести найманців – ЗС РФ з Донбасу і Криму

  Кожну заяву Лаврова на Мюнхенській конференції зустрічали або сміхом, або гулом – Капанадзе