5 канал

Береза прокоментував повернення Мангера на роботу: "Інститут репутації" не працює взагалі"

За законодавством України, поки людина не засуджена, вона може виконувати свої обов'язки

Про таке заявив в ефірі "5 каналу" в програмі "Інформаційний вечір" народний депутат України, голова ТСК із розслідування нападів на громадських активістів Борислав Береза.

"Згідно із законодавством України, поки людина не засуджена, вона може виконувати свої обов'язки. Тобто з точки зору законодавства нічого не порушено. Але є класична модель, яка виконується в Європі, в Канаді, в США, в Ізраїлі, в будь-яких цивілізованих країнах: якщо є резонансна справа і ця справа має стосунок до суспільно значимої особи, зокрема політика, то він або сам відходить від виконання обов'язків, або його відсторонюють. Питання в іншому – чому пан Мангер це не зробив? Це, мабуть, питання до нього, але те, що він не порушив жодного закону – так", – розповів Береза.

Він також сказав: "У нас або неіснуючі інститути, або непрацюючі. І, на жаль, "інститут репутації" не працює взагалі, його нема. Але він не був знищений, він не був розбудований… Люди повинні звикнути до того, що якщо людина зробила щось погане, вона повинна відповісти за це. Навіть більше, в тому самому Ізраїлі, якщо прем'єр-міністр воював і був героєм, – його поважають, якщо він проводить політику, яка захищає інтереси Ізраїлю, – його поважають. Якщо він дає виклик тероризму і перемагає, – його поважають. Але якщо його ловлять на тому, що він взяв 40 тисяч доларів або лобіював інтереси, коли ще був мером міста, а не прем'єром, минуло дуже багато часу, то його саджають. Так було з паном Ольмертом, який отримав свій строк. Тому коли це зміниться в Україні, ми будемо жити значно краще".

Попередній матеріал
"ЗА ЧАЙ.СОМ": клавішник, співак, композитор і продюсер Павло Крахмальов в ефірі "5 каналу"
Наступний матеріал
На Львівщині розпочали масову вакцинацію проти кору – запрацювали мобільні пункти

"Інформаційний вечір": ексклюзивні інтерв'ю з Бориславом Березою – відео

РФ поставила на паузу всі перемовини щодо Донбасу до кінця президентських виборів в Україні – Волкер

Білий дім схвалив збільшення допомоги Україні до $700 мільйонів

Судні дні: як з понеділка по п’ятницю вся країна за одразу трьома судами спостерігала – "БлогПост"

У Мюнхені Порошенко зустрівся з Генсеком НАТО – про що говорили

Між Україною та Уругваєм почав діяти безвізовий режим