12 Ялтинський форум 5.ua

12 Форум Ялтинської європейської стратегії стартував у Києві

Уже вдруге гості збираються в Києві через анексію Криму.

Сьогодні участь в Ялтинській конференції візьме Президент України Петро Порошенко. Говоритимуть про безпеку і повернення Криму. "5 канал" транслюватиме виступ глави держави наживо.

Долучаться до дискусій також помічник державного секретаря США Вікторія Нуланд та екс-голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу. Завтра естафету приймає прем'єр-міністр України. Арсеній Яценюк братиме участь в економічних обговореннях. Серед поважних гостей, зокрема, екс-президент Польщі Олександр Квасневський та колишній генеральний секретар НАТО Андерс фог Расмуссен.

"Ми щороку збираємось на Ялтинському саміті, щоб зробити Україну кращою. І щороку дискусії такі бурхливі, що здається, що наступного разу ми нудьгуватимемо. Але проходить час. І ми розуміємо, що говорити є про що, і питання актуальні",- зазначив президент Польщі (1995-2005) Олександр Квасневський.

"Ми бачили надзвичайні зміни в українському суспільстві за дуже короткий період. І зараз ми бачимо надзвичайний потенціал цієї країни. І його треба реалізовувати", - наголосив генсек НАТО (2009-2014) Андерс фог Расмуссен.

"Україна змінилася. Тепер тут люди думають. У вас демократично обраний президент, парламент, уряд, який виконує домовленості з ЄС, чого не робив попередній уряд. Але цього недостатньо. У першу чергу, боротьба з корупцією, саме вона може посунути Україну зі списку пострадянських країн і наблизити до Європи", - відзначив міністр закордонних справ Польщі (2007-2014) Радослав Сікорський.

Попередній матеріал
У США сенатори-демократи заблокували резолюцію республіканців щодо скасування ядерної угоди з Іраном
Наступний матеріал
Львівський Форум видавців: Культура чи пропаганда, протиставляти чи поєднувати