Фото ЛігаБізнесІнформ

Зникнення людей, залякування і репресії: підсумки року російської окупації Криму від Amnesty International

  У Криму відзначають утиски проукраїнських засобів масової інформації, громадських організацій, кримських татар та осіб, які критикують режим.

  Окупаційна влада в Криму не розслідувала серію викрадень і катувань своїх критиків, а також проводить безперервну кампанію з залякування незгодних, стверджують правозахисники з Amnesty International, передає видання ZN.UA.

  Автори доповіді "Один рік потому: Порушення прав на свободу вираження думок, зібрань та об'єднань в Криму" відзначають утиски проукраїнських засобів масової інформації, громадських організацій, кримських татар та осіб, які критикують режим.

  "Після анексії Криму Росією, де-факто влада використовує широкий спектр тактик залякування, щоб розправитися з інакодумцями. Хвиля викрадень в період з березня по вересень змусила багатьох критично налаштованих жителів покинути півострів. Ті, що залишилися, зазнають переслідувань з боку влади, яка повна рішучості змусити замовчати своїх опонентів", - заявив дослідник Amnesty International по Україні Красимір Янков.

  У повідомленні йдеться, що правозахисники відзначають, що принаймні семеро людей були викрадені після анексії півострова, їх доля залишається невідомою. Один з викрадених був знайдений мертвим зі слідами катувань. Серед таких випадків організація відзначає зникнення трьох кримських татар.

  "29 вересня 2014 дев'ятнадцятирічного Ісляма Джепарова та двадцятитрьохрічного Джевдета Іслямова заштовхали у фургон чотири чоловіки в чорній уніформі, з тих пір їх більше не бачили. Решата Аметова, 39 років, викрали у той час, коли він брав участь у демонстрації в березні минулого року. Пізніше його тіло було знайдено зі слідами тортур. На сьогоднішній день ніхто не був притягнутий до відповідальності", - йдеться у коментарі на сайті організації.

  Повідомляється, що Андрія Шекуна, лідера організації "Український Дім", яка сприяє просуванню української мови та культури, проросійські збройні формування викрали "та утримували протягом 11 днів у секретному місці, де його катували, застосовуючи електричний струм". Після цього його передали українським військовим. Троє інших членів організації зникли безвісти в травні минулого року.

  "Де-факто влада також створює атмосферу страху в Криму, використовуючи залякування і обмежувальні закони, щоб змусити замовкнути засоби масової інформації та неурядові організації", - зазначають в Amnesty.

  Інформується, що низка відомих незалежних організацій, зокрема в сфері прав людини, припинили існування, а Меджлісу кримськотатарського народу, було відмовлено у визнанні, а його визначні члени стають жертвами переслідувань, в тому числі і кримінальних.

  "Через рік після анексії Криму, місцева де-факто влада і її російські наставники надають жителям півострова наступний вибір – або вам подобається, або ви забираєтесь геть чи замовкаєте", — відзначає Богдан Овчарук, учасник польової місії Amnesty International в Криму.

   

  Попередній матеріал
  СБУ перевіряє інформацію про медичні експерименти бойовиків з українськими заручниками
  Наступний матеріал
  Яценюк доручив почати процес притягнення Росії до відповідальності в Гаазькому трибуналі

  ГПУ відкрила 50 кримінальних справ за фактами злочинів в окупованому Криму

  Ситуація з правами людини в Криму за минулий рік значно погіршилася - Amnesty International

  Рада просить міжнародні структури засудити порушення прав і свобод людини в Криму

  Росія в Криму захопила 400 українських підприємств і 18 газових родовищ - МЗС