АТR монітор (крим)
5.ua

Закриття телеканалу ATR: світ обурений, ведуться переговори про перехід до інтернет-мовлення

  ATR закрили цієї ночі - бо не зміг домовитись із окупаційною владою. В Євросоюзі це назвали грубим порушенням свободи слова та утиском національних меншин. Мешканці ж півострова - і мова не тільки про кримських татар - втратили єдину можливість отримувати від ефірного телебачення більш-менш правдиву інформацію.

  У перші секунди квітня кримськотатарський телеканал ATR зник з ефіру. Не допомогли протести у різних куточках світу  А деяких їхніх учасників потягнули до суду. У Сімферополі судять сімох студентів, що намагалися записати відеоролик на підтримку ATR. Одного вже визнали винним. Оштрафували на 20 тисяч 500 рублів.

  Із закриттям ATR кримськотатарський народ втрачає головний осередок своєї культури. Це основний канал, на якому кримські татари могли почути рідну мову - у новинах, розважальних програмах, у кіно.

  Закрила ATR окупаційна влада Криму. Привід - канал не зміг перереєструватися як російський ЗМІ. Однак власник Ленур Іслямов заявляє, що спершу його переконували продати бізнес.

  На окупованій території про справжні причини закриття говорять обережно. В українському МЗС їх озвучили прямо:

  "Цілком очевидно, що це було зроблено з відома і за наказом Кремля… Ці дії є частиною цинічної і, судячи з усього,  добре продуманої стратегії Росії, спрямованої на витіснення всього кримськотатарського…з культурного та інформаційного простору окупованого півострову", - заявив речник МЗС Євген Перебийніс.

  З ефіру канал витіснили. Але співробітники ATR залишаються на робочих місцях і продовжують виробляти кримськотатарські програми для можливого продажу на інші канали. Окрім того, збирають документи для поновлення мовлення в окупованому Криму. І ведуть переговори про розширення території.

  Петро Порошенко доручив Міністерству інформаційної політики відновити мовлення ATR на материковій Україні. А лідери кримськотатарського народу ведуть переговори з Євросоюзом про перехід ATR до інтернет-мовлення.

   

  Попередній матеріал
  Дейнега: 90% українців байдуже до війни на Донбасі
  Наступний матеріал
  Геращенко: Міноборони - одне з небагатьох міністерств, які проводять електронні тендери

  МЗС закликає світову спільноту не допустити культурного геноциду кримських татар після закриття ATR

  Кримськотатарський телеканал ATR відновить мовлення на материковій Україні - Порошенко

  Кримськотатарський канал ATR опівночі припинив мовлення на окупованому півострові

  Віце-прем'єр Кириленко: потрібно дати можливість вести мовлення каналу ATR в Україні