В МЗС заявляють про протиправне усиновлення дітей у Криму

  Речник МЗС України Євген Перебийніс заявляє про протиправне усиновлення дітей-громадян України на території Автономної Республіки Крим.


  "За наявною інформацією, на даний час в АР Крим під егідою російських громадських організацій реалізується програма "Потяг надії-Крим", метою якого є усиновлення громадянами Російської Федерації дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які є громадянами України та проживають на території автономії", - розповів він.

  Стаття 21 Конвенції ООН про права дитини передбачає, що держави-сторони, які визнають чи дозволяють існування системи усиновлення забезпечують, щоб усиновлення дитини здійснювалося виключно з дозволу компетентного органу.

  Згідно із вимогами ст. 283 Сімейного кодексу України, усиновлення іноземними громадянами дітей громадян України повинно відбуватися за згодою центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері усиновлення та захисту прав дітей (в Україні таким органом є Міністерство соціальної політики).

  Відтак українська сторона вимушена заявити рішучий та категоричний протест у зв'язку із вказаними діями щодо зазначених категорій дітей – громадян України, які здійснюються з порушенням міжнародного права та діючого законодавства України, без дотримання передбачених ним процедур у цій сфері, а також наголошує, що таке усиновлення є незаконним та, відповідно, не матиме юридичної сили, наголосив Перебийніс.

  "МЗС України закликає російську сторону вжити у відповідності до своїх міжнародно-правових зобов'язань усіх необхідних заходів з метою недопущення протиправного усиновлення громадян України іноземцями та їх подальшого незаконного переміщення з території України", - підкреслив речник українського МЗС.
  Попередній матеріал
  У США презентували новий iPad
  Наступний матеріал
  У Мілані Порошенко зустрівся з Меркель