5.ua

Україна продовжує нести відповідальність за повітряний рух над окупованим Кримом

  Транзитна повітряна зона на Кримським півостровом та Чорним море залишається під контролем державної авіаційної служби України. Про це 19 червня заявили у Мінінфраструктури.


  Зокрема, у повідомленні зазначено, що внаслідок анексії АР Крим Російською Федерацією обслуговування повітряного руху в Сімферопольському районі польотної інформації здійснюються Одеським та Дніпропетровським районними диспетчерськими центрами. Разом з тим, у зв’язку з неможливістю гарантувати безпеку польотів безпосередньо до міст Криму Державіаслужбою України, починаючи з 12 березня 2014 року і   до особливого розпорядження, закриті аеродроми Сімферополь та Севастополь (Бельбек). Повітряний простір над територією півострова Крим закритий від поверхні землі до ешелону польоту 290 (8500 м).

  Також Державіаслужбою України та Державним підприємством обслуговування повітряного руху України вжито заходів щодо обмеження використання ділянок маршрутів ОПР в межах Сімферопольського РПІ шляхом видання відповідних NOTAM. Додатково для користувачів повітряного простору опубліковано інформацію щодо правил виконання польотів у зазначеному районі шляхом видання аеронавігаційного циркуляр, що спрямовано на забезпечення належного рівня безпеки польотів в Сімферопольському РПІ.

  Європейська організація з безпеки аеронавігації (ЄВРОКОНТРОЛЬ), у свою  чергу, підтвердила, що всупереч анексії АР Крим і надалі діятиме відповідно до норм міжнародного права та не визнаватиме одностороннього проголошення надання послуг з аеронавігаційного обслуговування над будь-якою частиною повітряного простору України. Ця Організація, яка є водночас менеджером загальноєвропейської аеронавігаційної мережі і безпосередньо здійснює функцію планування потоків повітряного руху, також запровадила внутрішні заходи, спрямовані на забезпечення того, щоб жодні дії з боку ЄВРОКОНТРОЛЮ не могли тлумачитися як визнання т.зв. "Республіки Крим" територіальною одиницею Російської Федерації. ЄВРОКОНТРОЛЬ визнає інформацію, надану лише повноважним органом України (Державіаслужбою України) щодо Сімферопольського РПІ, аеродромів Сімферополь, Севастополь/Бельбек.

  Окремо варто зауважити, що Російська Федерація не входить до складу ЄВРОКОНТРОЛЮ, а відтак ЄВРОКОНТРОЛЬ не може їй надавати жодних прямих рекомендацій щодо організації польотів, у тому числі до Криму.

  "Однак це не звільняє російську сторону від відповідальності за порушення вимог міжнародного повітряного права та протиправне надання аеронавігаційного обслуговування для польотів до/з аеродромів на території АР Крим російським  авіакомпаніям", - підкреслили у Мінінфраструктури.
  Попередній матеріал
  Міноборони спростувало чергову провокацію проти українських армійців
  Наступний матеріал
  Бойовики на Сході переодягаються в українські однострої та готують теракти - РНБО