Україна може відновити водопостачання у Крим при дотриманні певних умов - Держводагентство

  Для подачі води в Крим Північно-Кримським каналом необхідно, аби на півострові визначили легітимний орган, з яким можна буде укласти договір

  Про це "Центру журналістських розслідувань" повідомив виконуючий обов'язки голови Державного агентства з водних ресурсів Олексій Чунарьов.

  За словами Чунарьова, необхідною умовою є будівництво регулюючого гідротехнічної споруди в руслі Північно-Кримського каналу на кордоні з Кримом, на проектування та будівництво яке в держбюджеті України на 2015 рік заплановано виділення 50 мільйонів гривень Мінприроди та Держводагентства.

  "Необхідність будівництва цієї капітальної підпірної споруди з облаштуванням вузла комерційного підрахунку води викликана, в першу чергу, потребою гарантованого забезпечення водними ресурсами сільгоспвиробників Херсонської області, які використовують воду Північно-Кримського каналу, а також для встановлення подачі води з каналу в Крим за договором", - зазначає Чунарьов.

  За інформацією видання, на сьогоднішній день Держводагентсво розробляє проект підпірної споруди, де будуть визначені його конструктивні та технічні параметри. Проект планують закінчити до кінця 2-го кварталу 2015 року. Він буде переданий на розгляд у ДП "Укрдержбудекспертиза" Мінрегіону України для отримання експертного висновку, який дасть можливість розпочати будівництво.

  Також Чунарьов наголосив, ще однією з необхідних умов для подальших переговорів з подачі води до Криму залишається погашення півостровом боргу перед управлінням Північно-Кримського каналу за водокористування у 2013 році у розмірі 1,7 млн грн.

  Попередній матеріал
  Польські волонтери придбали для бійців АТО карету швидкої допомоги
  Наступний матеріал
  До Києва прибув Благодатний Вогонь

  В окупованому Севастополі виникли серйозні проблеми з водопостачанням

  У Кабміні розказали коли відновлять водопостачання у Крим

  У Донецьку значні проблеми з водопостачанням

  Енергозберігаючі технології планує впроваджувати на об`єктах водопостачання "Київводоканал"