qha.com.ua

У Стамбулі пройшов мітинг з нагоди 71-ї річниці депортації кримськотатарського народу

  Кримські татари в Стамбулі зібралися біля консульства Російської Федерації в Туреччині, щоб вшанувати пам'ять загиблих в ході депортації кримськотатарського народу 18 травня 1944 року, а також для того, щоб висловити свій протест проти нинішньої російської політики тиску на кримських татар.

  Про це повідомляє регіональне видання "Агенство Крымские новости".

  За інформацією видання, мітингувальники зібралися біля ліцею Галатасарай і пройшлися до проспекту Незалежності. Біля Генерального консульства РФ в Турецькій Республіці учасники мітингу вшанували пам'ять загиблих в ході депортації кримських татар хвилиною мовчання, після чого виконали турецький і кримськотатарський гімни.Також в ході заходу учасники акції прочитали молитву за загиблих у роки висилки, і за весь кримськотатарський народ, який переживає важкі часи на півострові.

  Як зазначає видання, після вітального виступу голови Товариства культури та взаємодопомоги кримських татар в Стамбулі Джелял Ічтена, член Товариства Зафер Ішджен зачитав заяву у зв'язку з 71-ю річницею депортації кримськотатарського народу.

  У заяві зазначається, що поки кримськотатарські чоловіки воювали в лавах радянської армії проти фашистської Німеччини, їхні сім'ї було насильно депортовано зі своєї Батьківщини.

  "На даний момент практично не відшкодовані матеріальний і моральний збитки, які отримали кримські татари в результаті геноциду 18 травня 1944 року. Також не відновлені їхні національні права на рідній землі. На сьогоднішній день на Батьківщину змогли повернутися 350 тисяч кримських татар", - йдеться у документі.

  Товариство культури і взаємодопомоги кримських татар в Стамбулі нагадало, що керівництво України почало процес відновлення кримськотатарської топоніміки на півострові, але після приєднання Криму до Російської федерації даний процес був зупинений російською владою.

  Як пише видання, у заяві не забули згадати і про тиск на кримськотатарський народ, в тому числі про вбивства, побиття, арешти та заборони на в'їзд на півострів кримськотатарським активістам. Також у заяві згадали і про закриття кримськотатарських телеканалів, інформаційних агентств та радіоканалів.

  Наприкінці мітингу учасники акції поклали до будівлі консульства Росії чорний вінок.

  Попередній матеріал
  Внаслідок зіткнення з бойовиками біля Троїцького поранений український прикордонник - ДПСУ
  Наступний матеріал
  Завтра в Україні очікується до 27 градусів тепла

  Російські окупанти хочуть переписати історію і забути факт депортації кримських татар – заява Меджлісу

  ЄС занепокоєний забороною жалобних заходів у Криму із нагоди депортації кримських татар

  СБУ розслідуватиме депортацію кримських татар як кримінальний злочин проти людяності

  Сьогодні в столиці пройде вечір-реквієм до річниці депортації кримськотатарського народу