курси_Херсон
5.ua

У Херсоні відкрилися безкоштовні курси кримськотатарської мови

У Херсоні до навчання на безкоштовних курсах кримськотатарської мови може стати кожен охочий. Організатори кажуть, що таким чином хочуть зберегти мову та звичаї своїх предків за нинішньої ситуації з окупованим півостровом.

На херсонські курси кримськотатарської мови уже записалося кілька десятків людей. Для них організують дві навчальні групи: дитячу та дорослу.

Зур'є Ганієва привела маленьку Даміру на курси кримськотатарської мови. Жінка хоче, щоб її донька змалечку вивчила мову предків. Хоча зізнається, що й сама стала її забувати. "Ну, я хочу сама підучитися і її підучити вже правильній мові, щоб не було якихось там діалектів, як завжди: в різних краях Криму говорять по-різному. Я хочу щоб дитина вже знала справжню кримськотатарську мову", - говорить жінка.

Ельмас хоче відвідувати курси разом з усією родиною. Дівчина розповідає, після від'їзду з Криму, в неї стало менше можливості спілкуватися рідною мовою: "Хотілося б вивчати, не забувати, ким я є. Вивчаю свою мову, її красу. Мені дуже подобається мова, я слухаю пісні кримськотатарською мовою".

Усі охочі опанувати кримськотатарську збиратимуться раз на тиждень в обласній науковій бібліотеці. На першому занятті мову починають вчити з азів. "Відкриття курсів звичайно ж пов'язано в тому числі і з тими подіями, які зараз відбуваються в Криму, в Україні. Це дало такий поштовх, імпульс в плані самосвідомості національної в першу чергу тим кримським татарам, які тут проживають з минулого століття, і плюс приїжджі теж", - зазначив Ібрагім Сулейманов, керівник Кримськотатарського культурного центру "Куреш".

Яніна Лєбєдєва, Сергій Тимчинський, Херсон, "5 канал"

Попередній матеріал
Українець став найкращим тренером сезону в Бундеслізі
Наступний матеріал
В Австрії помер один із найстаріших мільярдерів світу

Без обговорення в Генасамблеї ООН про Крим забудуть, як про Південну Осетію - євродепутат

Росія наполягає на своєму праві розміщувати ядерну зброю в Криму

Вибори місцевих меджлісів кримських татар в Херсонській області відбудуться 16 серпня

На окупованому півострові винесли судовий вирок кримському татарину