Турчинов підписав закон про біженців та вимушених переселенців

  Виконуючий обов'язки президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон № 1251-VII "Про внесення змін до статті 1 закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту". Про це 28 травня повідомила прес-служба президента.


  Закон спрямований на виконання критеріїв першої фази Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для України.

  Закон розширив поняття "додатковий захист" відповідно до директиви Європарламенту і Ради ЄС 2011/95 від 13.12.2011 і поняття "тимчасовий захист" згідно з директивою Ради ЄС 2001/55/ЄС від 20 липня 2001 р.

  Згідно із законом, "додатковий захист – це форма захисту, що надається в Україні на індивідуальній основі іноземцям та особам без громадянства, які прибули в Україну або перебувають в Україні і не можуть або не бажають повернутися в країну громадянської належності або країну попереднього постійного проживання внаслідок обставин"; "тимчасовий захист - це форма захисту, що є винятковим практичним заходом, обмеженим у часі, і надається в Україні іноземцям та особам без громадянства, які масово прибули в Україну і не можуть повернутися в країну постійного проживання через обставини".

  Документом суттєво розширено коло іноземців та осіб без громадянства, що матимуть підстави для отримання додаткового та тимчасового захисту в Україні.

  Як відомо, народні депутати підтримали в цілому цей закон 13 травня, причому, "за" відповідне рішення проголосували 277 нардепів.
  Попередній матеріал
  Президент Абхазії відмовився тікати і все ще хоче домовитись з опозицією
  Наступний матеріал
  ОБСЄ може згорнути свою місію в Україні через небезпеку від терористів