Три країни ЄС у Москві видають візи кримчанам з порушенням міжнародних норм

  Візові центри трьох країн ЄС в Москві, незважаючи на заборону Євросоюзу, видають мешканцям окупованого Росією Криму шенгенські візи.


  Мова йде про Італію, Чехію та Греція, пише російська газета"Известия".

  Цю інформацію, як зазначає видання, йому підтвердили в туристичних компаніях та власне візових центрах.

  "Де-юре країни Шенгенської зони не згодні видавати візи громадянам, які проживають у Криму, але де-факто існує ряд країн, що видають їх", - говорить співробітник одного з кримських турагенцій.

  За його даними, на компроміси йдуть Греція, Італія та Чехія.

  За словами представників італійського візового центру, заяви від прописаних у Криму громадян РФ на видачу "шенгену" розглядаються і задовольняються в загальному порядку та у встановлені строки (від 3 днів до 2 тижнів). У чеському візовому центрі теж не виключили подачу заяв від кримчан, але зауважили, що для розгляду їх потрібна згода консульського відділу посольства Чехії - їм нещодавно була винесена особлива директива щодо Криму. Від грецького візового центру відповіді отримати не вдалося, в посольстві Греції перенаправили за коментарями в представництво ЄС в Москві. Видання також повідомляє про можливість отримання кримчанами шенгенської візи за російським паспортом у візовому центрі Нідерландів.

  Проте співробітник прес-служби посольства Наді Верваал запеерчив таку можливість та нагадав про те, що кримчани повинні отримувати візи на території України. 

  Варто зазначити, що кореспонденту українського видання "Європейська правда" вдалося зареєструвати візову анкету у візовому центрі Італії в Москві з українським громадянством та кримською пропискою. Також на сайті візового центру не вдалося знайти повідомлень про заборону кримчанам подавати документи на отримання візи.
  Попередній матеріал
  ЦВК може не встигнути підрахувати результати виборів до понеділка
  Наступний матеріал
  В Ісландії поруч з вулканом стався землетрус магнітудою 5,2