Російські окупанти планують завезти до Криму ядерну зброю - ЗМІ

  Комітет Конгресу США направив президентові Бараку Обамі листа, в якому йдеться про плани РФ розмістити в Криму тактичну ядерну зброю. У листі стверджується, що ще на початку серпня РФ прийняла рішення про перекидання в Крим бомбардувальників Ту-22М3 і комплексів "Іскандер-М", здатних завдавати удари ракетами з ядерними боєголовками, повідомляє.


  Конгресмени вказують, що це порушує Договір про ліквідацію ракет середньої і малої дальності, підписаний СРСР в 1987 році.

  Від Обами вимагають проінформувати Конгрес про можливі відповідні кроки, які можуть зробити у Вашингтоні.

  Першим з них, як вважають конгресмени, могло б стати рішення про повне припинення всіх контактів між членами НАТО і Москвою, а також виведення російського військового персоналу "з баз і об'єктів НАТО". Вони також запропонували заборонити Росії проведення інспекційних польотів в рамках договору про "відкрите небо".

  Нагадаємо, Обама в кінці липня направив президенту РФ лист, в якому звинуватив Москву в порушенні Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності. Вперше з часів холодної війни претензії по ракетам пройшли на рівні президентів США і РФ.

  "Розміщення ядерної зброї на суверенній території іншої держави без її згоди є жорстоким і цинічним рішенням,- йдеться у листі. - Це дозволить Росії впритул наблизитися до баз НАТО, отримавши військову перевагу в регіоні".

  За словами джерела видання в Генштабі РФ, рішення про розміщення морського ракетоносного авіаполку з бомбардувальниками Ту-22М3 у Гвардійському прийнято, однак остаточно процес буде завершений лише в 2016 році.

  Коментувати плани про розміщення "Іскандерів" у окупованому Росією Криму співрозмовник не став, проте раніше міністр оборони РФ Сергій Шойгу заявляв, що подібні комплекси можуть бути розміщені на території Росії в абсолютно будь-якому місці: "Куди хочемо, туди й ставимо!"
  Попередній матеріал
  У Миколаєві урочисто зустріли "кіборгів" з донецького аеропорту
  Наступний матеріал
  На Донбас вирушили ще 100 добровольців полку "Азов"