Російські окупанти хочуть переписати історію і забути факт депортації кримських татар – заява Меджлісу

  Заборона на проведення у Криму акцій, присвячених 71-й річниці з дня депортації кримських татар, свідчить про бажання окупаційної влади уникнути відповідальності за переслідування цього народу.

  Окрім того, така заборона свідчить про  перешкоджання діяльності на півострові представницьких органів кримських татар.  Про це йдеться у заяві Меджлісу, оприлюдненій на його офіційному сайті.

  В ній, зокрема, мовиться, що російські агресори намагаються переписати історію і забути про факт депортації. Поза тим, у Меджлісі нагадали про арешт заступника голови цього органу Ахтема Чийгоза та інших активістів. Також ідеться і про закриття єдиного у світі кримськотатарського каналу АР.

  Нагадаємо, на початку травня влада Сімферополя заборонила Меджлісу провести сьогодні жалобний мітингу з нагоди 71-ї річниці депортації.

  Як відомо, депортація кримських татар почалася вранці 18 травня 1944 року. Людей виселяли вночі, депортованим давали на збори від декількох хвилин до півгодини. Так, загалом, цифра депортованих кримських татар становить 200 тисяч осіб. Зазначається, що їх з Бахчисарая, Джанкоя і Сімферополя ешелонами відправляли на схід СРСР. 

  Попередній матеріал
  Українські самбісти здобули 19 медалей на Чемпіонаті Європи
  Наступний матеріал
  У США в перестрілці двох груп байкерів загинули 9 людей

  ЄС занепокоєний забороною жалобних заходів у Криму із нагоди депортації кримських татар

  СБУ розслідуватиме депортацію кримських татар як кримінальний злочин проти людяності

  Сьогодні в столиці пройде вечір-реквієм до річниці депортації кримськотатарського народу

  У річницю депортації кримських татар Джамала презентувала пісню "Шлях додому"