Рівень свободи слова в Криму гірший, ніж в Сирії та Ірані - Freedom House

  Рівень свободи слова в окупованому Росією Криму в 2014 році кардинально знизився і став одним з найгірших у світі.

  Про це йдеться у звіті Freedom House, повідомляє видання LB.ua.

  Зазначається, що у документі Крим фігурує в числі найбільш репресивних країн і територій світу поряд з Білоруссю, Туркменістаном та Узбекистаном. За стобальною шкалою (де 100 - найгірший показник) Крим отримав 94 бали. При цьому такі країни як Сирія та Іран отримали 90 балів, а Росія - 83 бали.

  Крім того Freedom House нагадали, що Крим став підпорядковуватися російським законам про ЗМІ після анексії на початку 2014 року, "і його ЗМІ зіткнулися з обмежуючими нормами і повсюдним насильством".

  "В умовах російської окупації колись плюралістична сфера ЗМІ Криму сильно постраждала від закриттів і блокування українських ЗМІ та введення російських обмежувальних регламентів для ЗМІ. Також були численні випадки залякування і насильства, що сприяють масового від'їзду журналістів з Криму і створюють ризиковані умови для тих, хто залишився ", - повідомляється у звіті.

  У повідомленні йдеться, що в організації зазначають, що Україна поліпшила свій показник з 63 балів до 58, перейшовши з розряду "невільних" в розряд "частково вільних".

  "Відсторонення авторитарного уряду президента Віктора Януковича привело до зниження політичного тиску на державні ЗМІ і ослаблення ворожості до незалежних думок. Однак ці успіхи були частково нівельовані наслідками конфлікту в східних регіонах країни, який створив великі перешкоди і небезпеки для журналістів", - зазначається у звіті.

  Наголошується, що Freedom House назвала рівень свободи преси у світі найнижчим за останні 10 років.

  Попередній матеріал
  10 бійців АТО відправилися на лікування до Румунії
  Наступний матеріал
  Мітинг "Правого сектору" під АП – ексклюзивні фото

  Прокуратура розпочала кримінальне провадження щодо звільнення в Криму українського вчителя

  У Криму підпалюють об’єкти бізнесу і авто кримських татар – правозахисник

  У Криму викликано на допит ще трьох членів Меджлісу

  У Криму заарештували оператора телеканалу ATR