Крим
5.ua

Рік окупації Криму: Путін зізнався, що викрадення півострова - це не волевиявлення, а спецоперація

  Президент Росії вже не приховує, що у такій спецоперації місцеве проросійьке населення – не більше аніж маса, котрою маніпулювали для досягнення цілей Кремля.

  Історію в Кремлі пишуть і переписують просто у прямому ефірі. До роковин анексії Криму пообіцяли глядачам Федерації показати чергову версію торішніх подій. Згідно з нею, російські спецслужби таки причетні до анексії. Нібито спочатку у Кремлі вирішили рятувати Януковича від Майдану, а одразу потому - і Крим від України.

  "Я запросив в Кремль керівників наших спеціальних служб, міністерства оборони… Це було 22-23-го, ми закінчили близько 7 години ранку і, розстаючись, я всім моїм колегам сказав: "ми змушені почати роботу з повернення Криму до складу Росії", - сказав Володимир Путін.

  Коли тікав Янукович, а Майдан оплакував Небесну Сотню, у Криму молодики з георгіївськими стрічками розганяли проукраїнські мітинги. Вулицями Севастополя вільно їздила російська техніка, ходили військові. У решті кримських міст були так звані "зелені чоловічки", які в ніч проти 27 лютого захопили Верховну Раду та Раду міністрів Республіки Крим, підняли російські прапори. Відрізали сухопутне сполучення між Кримом та материковою Україною.

  1 березня Рада Федерацій офіційно дозволила вводити російські війська на територію України. А Володимир Путін продовжував стверджувати, що у Криму діє місцева самооборона.

  16 березня у Криму провели так званий "референдум". За "возз'єднання" проголосували 95%  з тих, що прийшли на дільниці. Євросоюз, США та Канада запровадили перший раунд санкцій. Протягом тижня Путін заснував медаль "За повернення Криму". На звороті - дати 20 лютого - 18 березня.  Серед відзначених нагород - крім самого Путіна - генштабівці, військові, діячі "культури" - Газманов і Циганова, керівництво "Газпрому". Коли медалей роздали близько 300, Путін визнав, що російські військові таки були на півострові. Однак, заявив, що лише для охорони виборчих дільниць.

  Наступні місяці Путін тримався версії про "ввічливих людей". Аж доки до роковин анексії не розродився оновленою версією своїх подвигів.

  Попередній матеріал
  Лукашенко і Назарбаєв є слабкими ланками в пострадянській геополітиці Кремля – експерт
  Наступний матеріал
  Усунути Путіна від влади може лише його найближче оточення – Чорновіл
  Теги:

  У Криму організатору акції на честь Шевченка інкримінують порушення правил проведення мітингу

  Частка перегляду українських телеканалів в Криму залишається високою - Костинський

  Наразі бюджет Криму на 90% дотується з Росії – експерт

  До російської окупації у Криму частка лояльного населення, яке хоче жити у складі України складала щонайменше 50% - експерт