17tv.com.ua

Рада закликала міжнародні організації засудити порушення Росією прав і свобод кримських татар

  Народні депутати ухвалили постанову "Про звернення Верховної Ради України до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, світових лідерів та всіх членів міжнародного співтовариства щодо засудження порушень прав і свобод кримськотатарського народу".

  За відповідну постанову під №2821 проголосували 247 із 329 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

  Водночас, парламент доручив голові Верховної Ради України Володимиру Гройсману невідкладно направити прийняте звернення до ООН, Європарламенту, ПАРЄ, Парламентської асамблеї ОБСЄ, а також до світових лідерів.

  Згідно з документом, депутати вимагають від РФ припинити порушення прав людини в Криму, а також заклик до міжнародного співтовариства засудити депортацію кримських татар з півострова в 1944 року і захистити їх від дискримінації в даний час.

  Крім того, у постанові міститься заклик до міжнародного співтовариства сприяти відновленню діяльності міжнародних моніторингових місій з прав людини в Криму, а також докласти зусиль до відновлення прав колишнього та чинного глав Меджлісу кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва і Рефата Чубарова, громадських діячів Ісмета Юксель і Сінавера Кадирова "на проживання на своїй рідній землі, безперешкодного в'їзду в Крим і виконання своїх функцій як глав та представників Меджлісу кримськотатарського народу".

  Також Рада вимагає від Росії забезпечити повернення в Україну сина Мустафи Джемілєва Хайсера, звільнити від незаконного позбавлення волі заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, громадських активістів Алі Асанова, Мустафу Дегерменджі, Ескендера Небієва, Талята Юнусова.

  У зверненні міститься заклик до міжнародного співтовариства посилити тиск на Росію з метою відновлення юрисдикції України в межах її міжнародно визнаних кордонів.

  Попередній матеріал
  На Київщині зафіксували вірус африканської чуми
  Наступний матеріал
  Російський "гумконвой" привіз на Донбас запчастини для техніки терористів – Держприкодонслужба
  Теги: