Рада присвоїла аеропорту Сімферополя ім'я кримськотатарського льотчика Амет-Хана Султана

  Верховна Рада України ухвалила проект постанови про присвоєння міжнародному аеропорту Сімферополь імені кримськотатарського льотчика-випробувача, двічі Героя Радянського Союзу Амет-Хана Султана

  За проект постанови авторства народного депутата фракції "Народний фронт" Андрія Тетерука проголосували 240 із 331 народного депутата, зареєстрованого у сесійній залі.

  Як повідомляється на офіційному сайті українського парламенту, проект постанови був зареєстрований 8 травня 2015 під №2796.

  13 травня комітет Верховної Ради з питань культури і духовності рекомендував прийняти його за основу і в цілому.

  "Присвоєння імені легендарного льотчика-героя Амет-Хана Султана Сімферопольському аеропорту є наданням честі цьому об'єкту і прикрасою головної повітряної гавані Автономної Республіки Крим. Ухвалення запропонованого проекту постанови увічнить ім'я великого авіатора, який віддав своє життя служінню народу, державі та світової авіації, сприятиме вихованню підростаючого покоління українських громадян у дусі патріотизму, продемонструє прагнення органів влади України зміцнити толерантність наших громадян, покаже суспільству її шану до пам'яті легендарного героя-фронтовика, єдиного кримчанина, удостоєного найвищої нагороди - звання Героя Радянського Союзу двічі", - йдеться в пояснювальній записці до документу.

  Заслужений льотчик-випробувач СРСР, Лауреат Державної премії СРСР, двічі Герой Радянського Союзу Амет-Хан Султан народився 25 жовтня 1920 року в Криму, в Алупці. В період Другої світової війни він здійснив понад 600 бойових вильотів, в яких особисто збив 30 літаків супротивника і 19 - у складі груп. Тільки в кримському небі він збив шість бойових літаків фашистських загарбників.

  Після війни Амет-Хан Султан понад 25 років пропрацював льотчиком-випробувачем у науково-дослідному інституті і випробував понад 100 різних літальних апаратів. Результати проведених Амет-Ханом Султаном випробувань, досліджень і сьогодні мають велику значимість для світової та вітчизняної військової та цивільної авіації. Він брав безпосередню участь у підготовці до польотів в космос перших космонавтів СРСР - Юрія Гагаріна, Германа Титова, Павла Поповича та інших.

  Амет-Хан Султан трагічно загинув 1 лютого 1971 при здійсненні чергового випробувального польоту. Похований на Новодівичому кладовищі в Москві.

  Попередній матеріал
  У східноафриканській державі Бурунді стався військовий переворот
  Наступний матеріал
  Посадовця Мін’юсту часів Януковича піймали на хабарі – Аваков

  У центрі Сімферополя комуністи відкриють меморіальну дошку пам’яті Сталіна

  У Криму висохло унікальне сховище питної води для Севастополя і Сімферополя

  Терористи мають намір запустити автобус "Донецьк-Сімферополь"

  У Сімферополі судять студентів, які підтримували АТR