Правозахисники розповіли про утиски українців окупантами в Криму

  Права та свободи десятків тисяч українців порушуються у Криму. Це, передусім, право на свободу мирних зібрань та демонстрацій.

  Правозахисники Кримської польової місії з виокремили 5 основних законів, які, на їхню думку, становлять загрозу для мешканців окупованого півострова.

  Серед них – акти як України, так і Росії, і так званої "влади Криму". Йдеться про російський закон про посилення відповідальності за екстремізм та сепаратизм, кримінальне переслідування за подвійне громадянство, закон України про вільну економічну зону в Криму, а також так званий "кримський закон" про легалізацію місцевої "самооборони". Ці ініціативи порушують права людини, дискримінують кримців та спрямовані на залякування та тотальний контроль над мешканцями тимчасово окупованої автономної республіки.

  Голова кримської польової місії з прав людини Андрій Юров підкреслив: "Сейчас там фактически действует правовое поле Российской федерации, которое именно в сфере прав человека сразу скажем значительно хуже украинского по свободе слова, по свободе собраний – особенно хорошо прочувствовали крымские татары, меджлис и так далее – по свободе ассоциаций, по многим другим вещам – законодательство об экстремизме, законодательство о сепаратизме".

  "Создание и поддержка "крымской самообороны" – это в основном нужно, чтобы поддерживать, иметь некий инструмент давления и для чего "крымская самооборона" существует – это понятно, если посмотреть на те правонарушения, которые они делают – это для захвата, "отжима" собственности, это инструмент давления и запугивания людей с целью избежать определенного сопротивления, несогласия", – пояснила заступниця голови місії Ольга Скрипник.

  Попередній матеріал
  Держсекретар США потрапив у ДТП в Індії
  Наступний матеріал
  Російського військового підозрюють у вбивстві шістьох людей у Вірменії

  Окупанти розграбовують Крим: на півострові відбувається масова конфіскація майна у приватних підприємців

  У окупованому Криму за кілька тижнів значно подорожчає Інтернет

  З 1 січня кримчани мають платити за російське громадянство

  У кримських магазинах зникає молоко та алкоголь