Порошенко закликав Туреччину посилити співпрацю для захисту кримських татар

  У наступному засіданні Стратегічної ради високого рівня України та Туреччини, що пройде в Києві на початку наступного року, візьмуть участь глави обох держав. Такої домовленості досягнуто під час зустрічі Президента України Петра Порошенка з міністром закордонних справ Туреччини Мевлютом Чавушоглу, який прибув до Києва для участі у третьому засіданні Спільної групи стратегічного планування, що є робочим органом Стратегічної ради.


  Як інформує прес-служба Глави держави, Президент подякував за підтримку територіальної цілісності України та відзначив важливість позиції Туреччині на міжнародній арені, зокрема, в міжнародних організаціях. "Справа, над якою ми працюємо, - це стратегія, яка повинна реінтегрувати окуповані території, включно із створенням зони вільної торгівлі, проведенням місцевих виборів. Ми шукаємо підтримки цієї стратегії серед інших міжнародних партнерів", - наголосив Порошенко.

  Він також закликав посилити співпрацю для захисту прав кримськотатарського народу. Президент нагадав, що лідерам кримських татар Мустафі Джемілеву та Рефату Чубарову все ще заборонений в’їзд до Криму. Глава держави висловив сподівання, що Туреччина підтримає міжнародну позицію щодо реагування на порушення Росією своїх міжнародних зобов’язань у галузі прав людини.

  У свою чергу міністр закордонних справ Туреччини заявив, що його країна підтримує Мирний план Президента України з врегулювання ситуації на Донбасі.
  "Хочу підтвердити нашу повну підтримку територіальної цілісності України. Ми ніколи не визнаємо незаконну анексію Криму", - наголосив Чавушоглу.

  Він також повідомив про готовність Туреччини стати учасником конференції донорів та інвесторів для України, яка відбудеться на початку наступного року.
  Попередній матеріал
  До України прибуло 40 вантажівок з житловими модулями від Уряду Німеччини
  Наступний матеріал
  У Києві на Новий рік біля головної ялинки буде тільки українська пісня