president.gov.ua

Порошенко: Ми захищатимемо права кримських татар і всіх українців у Криму та сподіваємося на підтримку міжнародних партнерів

  Президент Петро Порошенко зустрівся з міністрами закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерсом, Люксембургу Жаном Ассельборном та Нідерландів Бертом Кундерсом.

  Як повідомляють у прес-службі глави держави, під час зустрічі Порошенко подякував за стійку позицію ЄС щодо невизнання анексії Росією українського Криму та збереження санкцій у зв'язку із ситуацією на півострові. "Ситуація в Криму нас дуже турбує, оскільки сотні тисяч українців, в тому числі кримськотатарського походження, сьогодні зазнають брутального тиску з боку російської влади", – сказав він.

  Порошенко також наголосив на необхідності допомоги та координації з міжнародними партнерами в питанні звільнення заарештованих активістів, відновлення мовлення кримськотатарських засобів масової інформації та зняття заборони для лідерів кримських татар на в’їзд до Криму. "Нас не влаштовує сьогоднішній статус-кво, коли окупаційна влада нехтує базовими правами кримськотатарського народу. Наслідком цієї безвідповідальної поведінки ми бачимо суттєве загострення між громадськими активістами та окупаційною владою Криму", – зазначив Президент.

  За словами Порошенка, саме через таку ситуацію на півострові 4 листопада він направив до Кабміну листа, в якому запропонував невідкладно утворити робочу групу для аналізу питання щодо припинення вантажного транспортного сполучення та товарообігу з Кримом і підготувати проект відповідного рішення, а також ухвалити рішення про тимчасове припинення вантажного автомобільного й залізничного сполучення.

  "Крим – це територія України. Ми будемо захищати законні інтереси кримськотатарського народу і всіх українців, які проживають на окупованій території. І сподіваємось, що наші міжнародні партнери і надалі будуть дотримуватись політики невизнання окупації Російською Федерацією Криму", - додав глава держави.

  Нагадаємо, сьогодні, 23 листопада, уряд України ввів тимчасову заборону на переміщення вантажних потоків на адміністративному кордоні між Україною і Автономною Республікою Крим.

  Попередній матеріал
  На Прикарпатті через негоду 11 населених пунктів без світла
  Наступний матеріал
  У Сирії від початку російської військової операції загинули понад 400 мирних жителів - правозахисники
  Loading...