5 канал

Порошенко: Крим перетворився на базу військових операцій Росії

  Президент України Петро Порошенко заявив, що окупований Крим перетворився на базу військових операцій Росії.

  Про це він сказав під час свого виступу на 12-й щорічній зустрічі Ялтинської європейської стратегії YES.

  "Крим перетворився на базу військових операцій Росії у їх подальших зусиллях дестабілізувати ситуації у Чорному морі та Середземномор'ї у глобальному протистоянні із Заходом", - зазначив Президент.

  Він також наголосив, що висадка російських військових у Сирії провокує зростання насильства на Близькому Сході. "Незаконна анексія Росією Криму, що не отримала негайної потужної відповіді міжнародного співтовариства, заохотила Кремль до наступного етапу агресії. Усі дні російські "зелені чоловічки" висаджуються сотнями у Сирії, інспіруючи зростання насильства на Близькому Сході та провокуючи подальше збільшення кількості біженців до Європейського Союзу", - сказав глава держави.

  Нагадаємо, з початку вересня у ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що Росія посилює свою військову присутність у Сирії задля підтримки режиму президента Башара Асада, і надсилає туди не "гуманітарні вантажі", а зброю та солдатів. Сирійське телебачення уже показало російську техніку в боях з опозиціонерами та ісламістами, а самі солдати ЗС РФ активно публікують власні фото з Сирії у соцмережах. Також з'явилася інформація про відправку до Сирії зрадників із числа колишніх службовців ЗСУ у Криму та вербування туди ж терористів на Донбасі. 10 вересня стало відомо, що Росія оголосила морський простір біля Сирії небезпечним для польотів – начебто через військові навчання із пусками бойових ракет.

  Попередній матеріал
  Артем Ситник: Найвищий рівень корупції - у вищих спецсудах, тому Антикорупційне бюро почне розслідування з них
  Наступний матеріал
  Обама підтримує підписання ядерної угоди з Іраном