Оприлюднено "чорні списки" суден і літаків, які курсують до окупованого Криму

  Експерти фонду "Майдану закордонних справ" представили свої перші "чорні списки" суден та літаків, які порушують міжнародне та українське законодавство щодо анексованого Росією Криму, а також осіб, дії яких прирівнюють до колабораціоністських.


  Про моніторинговий проект "Крим: чорні списки" представники "Майдану закордонних справ" Юрій Смелянський та Андрій Клименко повідомили на прес-конференції, пише УНІАН.

  У список фізичних осіб, які, за словами представників організації, сприяли анексії Криму Російською Федерацією, включено на даний час 78 прізвищ. Серед них - п'ятеро "Героїв України": Микола Багров – на даний час обіймає посаду ректора Національного Таврійського університету; Олександр Баталін – колишній депутат ВР Криму; Микола Бойко – гендиректор Національного аграрного виробничого об'єднання "Массандра"; Борис Дейч – колишній народний депутат України та Ферзі Якубов – ректор Кримського інженерно-педагогічного університету.

  Експерти вважають, що вищевказані особи повинні бути позбавлені найвищої нагороди України і всіх супутніх пільг. Також Європейський Союз та США мають ввести проти них персональні санкції.

  За словами Клименка, серед кораблів-порушників, яких загалом нараховано з початку анексії Криму 150, найбільше суден з Росії - близько 60.

  "Далі за кількістю йдуть судновласники з Туреччини, Греції, Румунії. Таким чином наша дружня країна Туреччина і член Євросоюзу та НАТО, так само як і Туреччина, - Греція, є найбільшими порушниками режиму окупованої території, встановленого Резолюцією Генасамблеї ООН та законом України про окуповані території", - наголосив він.

  Експерт "Майдану закордонних справ" Ольга Корбут повідомила, що за час моніторингу було зафіксовано понад 2 тис. літаків-порушників, які прибули чи вилетіли з аеропорту Сімферополя. Частина цих літаків здійснювала рейси до Туреччини та Єревану.
  Попередній матеріал
  Одеські курсанти привезли із зони АТО трофейну бронемашину
  Наступний матеріал
  Українка зайняла третє місце на Чемпіонаті світу з плавання
  Теги: