Окупація Криму завдала Україні збитків у більше трильйона гривень

  Більше трильйона гривень – таких збитків завдала Росія Україні самою лише анексією Криму, повідомив такі підрахунки міністр юстиції. За словами Павла Петренка, офіційний Київ уже подав до Європейського суду з прав людини три скарги на дії північного сусіда.

  Справи стосуються порушення прав людини через анексію Криму, викрадення українських дітей-сиріт зі Сходу України та порушення прав Мустафи Джемілєва – недопущення його на територію Криму та переслідування його родичів. Також українська влада ініціювала спір із Російською федерацією у суді ООН через підтримку терористів, які діють на Донбасі. Зі слів міністра, фінансуванням бойовиків Кремль порушує низку міжнародних Конвенцій.

  Зараз у цій справі відбувається досудова процедура. Київ звернувся до Москви із закликом визнати вимоги позивача. Після відповіді Мін'юст готуватиме документи до міжнародного суду. Павло Петренко прогнозує, що справу передадуть уже до кінця 2015 року. Саме тоді визначать і загальну суму збитків, яких зазнала Україна через російську агресію.

  Дослівно міністр заявив таке: "Наразі, поки що, сформована цифра попередніх збитків, які стосуються Криму – це понад трильйон гривень: один трильйон вісімдесят мільярдів гривень. І ми чітко розуміємо, що потрібно буде рахувати збитки по Сходу України. Поки що такий підрахунок ще не здійснювався, тому що доступу до тих об’єктів, щоб оцінити реальні збитки – немає".

  Попередній матеріал
  Проїзд у громадському транспорті Києва може здорожчати з 1 лютого
  Наступний матеріал
  ЄС потребує нової стратегії стосовно Росії, і ця стратегія має включати в себе Україну – Туск

  ЄС ввів нові санкції проти окупаційних установ Криму

  НБУ визнав кримчан-переселенців резидентами України

  Кримчани масово їдуть на Херсонщину щоб поновити українські паспорти

  Україна продаватиме електроенергію до Криму, але - під гарантії держбанків