Окупаційна влада зносить мусульманське кладовище у Старому Криму

  Землю під цвинтар виділила ще українська влада, але зараз окупанти і їхні пособники її відбирають.

  У понеділок, 4 травня, комунальні служби Старого Криму (Кіровський район) приступили до розбору паркана на території нового мусульманського кладовища. Про це повідомляє "Крим.Реалії" з посиланням на голову мусульманської громади "Ватан" міста Старий Крим, Расима Садредінова.

  Чоловік розповів, що раніше місцева влада погодили виділення даної ділянки під кладовище: "Тепер все відіграли назад. Є рішення прокуратури (окупаційної – Ред.), що всі дослідження, які проводилися тут, неправильні. Нібито дозвіл на будівництво кладовища давали недержавні структури. Є рішення суду, який заборонив розширювати територію кладовища"

  Голова мусульманської громади повідомив: окупанти заявили, що нібито ґрунтові води з цієї території йдуть в річку, яка тече у водосховище. "До житлового масиву від кладовища більше 300 метрів, що відповідало нормам українського законодавства, коли виділяли землю для кладовища. За російським законодавством необхідно не менше 250 метрів - всі заходи дотримані", – зазначив він.

  Дане питання Садредінов називає "заполітизованим": "Весь час, як щось хочемо зробити, ми бачимо протидію протягом останніх років".

  Крім того, він повідомив, що на території мусульманського кладовища вже є одне поховання. Комунальні служби, за його словами, пропонують провести перепоховання, або залишити могилу на цьому місці.

  Однак місцева громадськість обурена тим, що відбувається: "стільки праці вкладено, скільки на свої кошти зробили люди".

  Голова мусульманської громади також додав, що питання з кладовищем у місті гостро стоїть протягом 10 років: "Вже ховати людей фактично ніде. На старому кладовищі по кутах ховають, до того ж воно теж знаходиться в охоронній зоні. Там є резервуар з водою, де взагалі не можна ховати".

  В якості альтернативного варіанту "влада" запропонувала територію за містом, однак таку, яку постійно підтоплює.

  У Духовному управлінні мусульман Криму наразі не коментують ситуацію, що склалася.

  Однак її уже прокоментувала блогер Єлизавета Богуцька: "Це вчора добре відсвяткували Хидирлез (головне весняне свято кримських татар – Ред.)? Це так, с*ка, Аксьонов розповідав про дружбу народів? Горіти вам у пеклі, тварюки!"

  Попередній матеріал
  Іл-76 готовий до вильоту з Делі для евакуації українців з Непалу
  Наступний матеріал
  Більшість чехів вважають Росію "імперією зла" - опитування

  Окупанти захотіли допитати кримську активістку Богуцьку, яка виїхала до Києва

  У Києві загинув редактор сайту "Крим.Реалії"

  Фільм про кримських татар отримав бронзову нагороду на кінофестивалі у Х’юстоні

  Навряд чи цього року кримські татари зможуть відзначити 18 травня – правозахисник