unian.ua

Окупаційна влада Криму застерегла Меджліс від проведення акцій у День депортації кримських татар

  Російська прокуратура Криму 14 травня винесла застереження Меджлісу кримськотатарського народу про неприпустимість акцій у День депортації 18 травня.

  Про таке проінформував перший заступник голови Меджлісу Наріман Джелял, передає "Крим. Реалії".

  "Сьогодні прокурором відділу з нагляду за виконанням законів про федеральну безпеку, міжнаціональні відносини, протидію екстремізму і тероризму прокуратури Республіки Крим Валентином Чуприною мені було зачитано застереження у зв'язку із заходами, присвяченими Дню пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу – 18 травня, за підписом прокурора Криму Наталії Поклонської. Порадував факт, що в цьому офіційному документі Мустафа Джемілєв названий лідером кримськотатарського народу", – повідомив Наріман Джелял.

  Як він зазначив, у документі пояснюється, чому застереження винесено Меджлісу, хоча формально ця організація не виступає організатором офіційних заходів до Дня депортації кримських татар у Криму.

  "Нібито в травні минулого року лідери Меджлісу Рефат Чубаров і Ахтем Чийгоз закликали кримських татар до протиправних та екстремістських дій (як аргумент наводяться події 3 травня 2014 року), в результаті чого багато з них зазнали юридичної відповідальності. А через те що я віднедавна є першим заступником голови Меджлісу, то прокуратура Криму застерігає мене від повторення "помилок" моїх старших товаришів", – пояснив перший заступник голови Меджлісу

  За його словами, прокурор повідомив про рішення вищих органів російської влади Криму про проведення пам'ятних заходів і закликав спільно з Держкомнацем брати участь в їх організації та проведенні.

  Наріман Джелял також пояснив, що Меджліс в організації та проведенні цих заходів участі не бере і  відповідальність за них повністю лежить на їхніх офіційних організаторах. Також він додав, що представницький орган кримських татар проводити несанкціоновані масові заходи не планує.

  Попередній матеріал
  Зміни в адмініструванні українського сегменту Facebook відбудуться - експерт
  Наступний матеріал
  Внаслідок обстрілу бойовиками Луганського поранена дитина

  Заступника голови Меджлісу перевели до камери СІЗО у Сімферополі

  Окупаційна влада заборонила жалобний мітинг з нагоди 71-ї річниці від дня депортації кримських татар - Меджліс

  Заарештований заступник голови Меджлісу оголосив голодування через переведення до карцеру

  Кримські окупанти вилучили будівлю, в якій раніше розташовувався Меджліс