YouTube / Сrimean Affairs

Окупанти зробили все можливе для недопущення масових акцій з нагоди річниці депортації кримських татар - Чубаров

  Сучасна кримська влада зробила усе можливе для недопущення масових акцій кримських татар з нагоди 71-ої річниці депортації кримськотатарського народу.

  Про таке заявив лідер меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров на прес-конференції в Києві в понеділок, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  "Цього року вони заборонили будь-які масові меморіальні заходи, за винятком тих, які проводить окупаційна влада і деякі колаборанти з кримських татар, - на жаль, вони є, хоча дуже мало. Вони проводять такі заходи публічно для демонстрації свого нібито розуміння й усвідомлення суті трагедії 18 травня", - цитує Чубарова інформагенція.

  Як він зазначив, нинішня кримська влада залишила кримським татарам тільки мечеті, "але там теж усе під наглядом", також можна "сидіти і молитися вдома".

  Чубаров також нагадав, що кримські татари проводили меморіальні заходи 18 травня щорічно, зокрема у вигнанні, коли збиралися на кладовищах і молилися.

  "І усе це об'єднувало кримських татар, давало змогу зберегти пам'ять. Після повернення в Крим напередодні і в день 18 травня ми проводили цілу низку меморіальних заходів - і з владою, і без неї. Але минулого року окупанти спробували заборонити масові заходи - це їм вдалося реалізувати наполовину: нам не дозволили зібратися в центрі Сімферополя - вони заполонили місто сотнями новеньких автозаков, які приганяли з території Росії, тисячами військових. Ми той мітинг провели на околиці Сімферополя і в багатьох районних центрах", - відмітив він.

  За словами Чубарова, усі члени меджлісу напередодні 18 травня отримали "так звані попередження" про недопущення екстремістських дій. Також, додав він, "у застінках ФСБ" сьогодні перебувають четверо кримськотатарських активістів.

  Як відомо, депортація кримських татар почалася вранці 18 травня 1944 року. Людей виселяли вночі, депортованим давали на збори від декількох хвилин до півгодини. Так, загалом, цифра депортованих кримських татар становить 200 тисяч осіб. Зазначається, що їх з Бахчисарая, Джанкоя і Сімферополя ешелонами відправляли на схід СРСР. 

  Нагадаємо, на початку травня влада Сімферополя заборонила Меджлісу провести сьогодні жалобний мітингу з нагоди 71-ї річниці депортації.

  Попередній матеріал
  Російські окупанти, які брали участь у боях на Донбасі, були на параді 9 травня в Москві - Генштаб
  Наступний матеріал
  Справу проти Кернеса перенесли на 28 травня, суд охоронятиме "Грифон"

  Чубаров закликав кримських татар до єдності та терпіння

  СБУ розслідуватиме депортацію кримських татар як кримінальний злочин проти людяності

  У Стамбулі пройшов мітинг з нагоди 71-ї річниці депортації кримськотатарського народу

  Російські окупанти хочуть переписати історію і забути факт депортації кримських татар – заява Меджлісу