112.ua

Окупанти спробували легалізувати кримську "самооборону"

  Так звана кримська самооборона отримала у самопроголошеній Республіці Крим легальний статус об'єднання громадян, яке бере участь в охороні громадського порядку. Парламент Криму в другому читанні ухвалив закон, який гарантує цей статус, пише


  Згідно з документом, "самооборона" може брати участь в охороні громадського порядку лише у "взаємодії з органами внутрішніх справ (поліцією) та іншими правоохоронними органами, органами державної влади Республіки Крим та органами місцевого самоврядування".

  У законі сказано, що фінансування "самооборони" повинно здійснюватися "за рахунок добровільних пожертвувань, а також у межах коштів бюджету Республіки Крим".

  Правозахисники обвинувачують "самооборону" у численних порушеннях прав людини, зокрема в викраденнях, незаконному обмеженні волі, побитті людей тощо. Водночас керівництво Криму ці звинувачення відкидає.

  Меджліс кримськотатарського народу, який називає це формування бандитським, вимагав його розпуску. У Севастополі "самооборону" розпустили 26 березня.
  Попередній матеріал
  Терористи звільнили захоплених 5 днів тому прикордонників
  Наступний матеріал
  Терористам не вдалось порушити водопостачання Донецька - міськрада