Окупанти не звільняють людей з кримських в’язниць згідно з українською амністією

  В окупованому Криму українським засудженим примусово перекваліфікують вироки під російське законодавство.


  Про це заявив голова Державної пенітенціарної служби України (ДПтСУ) Володимир Старенький, передає Крым.Реалии.

  "Покарання у Криму відбувають громадяни України і відбувають покарання, які визначені судами України, іменем України. Таких осіб в Криму близько 2 тис. чоловік, дві установи", - зазначив глава ДПтСУ.

  За його словами серед засуджених є певні особи, які бажають повернутися на українську територію, які не хочуть приймати нав'язане їм громадянство Росії.

  Старенький стверджує, що насправді ці ув'язнені підпадають під дію закону "Про амністію в 2014 році", але їм про це не повідомляють.

  Старенький додав, що засудженим примусово перекваліфікують вироки, винесені іменем України, в порушення всіх міжнародних норм, під російський Кримінальний кодекс.

  "Ми провели спільну робочу нараду з заступником генерального прокурора, який відає цими питаннями, з омбудсменом, з представниками Міністерства закордонних справ. Вироблений певний механізм контактування з цими засудженими, і я сподіваюся, що найближчим часом ми реалізуємо його", - сказав голова ДПтСУ.

  Варто нагадати, що 8 квітня Верховна Рада ухвалила закон про амністію в 2014 році. Законом пропонувалося застосувати амністію до осіб, щодо яких були порушені кримінальні справи, і вони були засуджені протягом 2010-2014 років за злочини, не пов'язані з насильством.
  Попередній матеріал
  Київрада тимчасово засідатиме у будівлі Київської ОДА
  Наступний матеріал
  Колишній генерал МВС Росії викинувся з вікна під час допиту