krimfront.info

Окупанти намагаються захопити контроль над Меджлісом

  Проте наразі більша частина керівництва Меджлісу зберігає проукраїнські позиції.

  Як повідорляє видання ZN,UA, організація "Крим", яка підтримує анексію Криму та лояльно ставиться до російської влади, поставила собі за мету зробити одного зі своїх лідерів Ремзі Ільясова головою Меджлісу кримськотатарського народу.

  Як йдеться у повідомленні, у Курултаї вже створена фракція об'єднання, яка вже налічує 105 з 248 делегатів. Вони збираються оголосити недовіру чинному голові Меджлісу Рефату Чубарову, повідомляє Deutsche Welle.

  Ільясов довгий час був заступником голови Меджлісу, очолював постійну комісію Верховної Ради Криму з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян. На виборах 2013 року балотувався на посаду голови Меджлісу, програвши Рефату Чубарову з мінімальним відривом. Після анексії Криму політик виступив за співробітництво з окупаційною владою, за що його членство у виконавчому органі кримськотатарського народу було призупинене.

  За словами експертів, вже 10 з 33 членів Меджлісу готові проголосувати за Ільясова. Їх аргументи базуються на тому, що Джемілев та Чубаров думають більше про інтереси України та власні політичні кар'єри в Києві, а не про інтереси кримськотатарського народу.

  "Не можна керувати організацією по телефону", - заяви один з ініціаторів перевиборів Заур Смирнов, котрий обіймає в уряді Криму посаду голови Державного комітету у справах міжнаціональних відносин і депортованих громадян.

  Проте поки що більшість членів Меджлісу займає проукраїнську позицію та не готові до зміни керівника, заступник голови Меджлісу Нариман Джелялов зазначив: "Ми, як і раніше, вважаємо лідером Рефата Чубарова".

  Як йдеться у повідомленні, окупаційні влада шукає можливості для переформатування Меджлісу кримськотатарського народу. Про це заявив Рефат Чубаров, голова Меджлісу кримськотатарського народу. За словами Чубарова, окупаційна влада розуміє, що силовий метод проти кримських татар не буде ефективним і тому готуються до маніпуляцій з внутрішніми документами Меджлісу. 

  Попередній матеріал
  У МВС назвали причину самогубства екс-керівника Запорізької області
  Наступний матеріал
  Міжбанк закрився із незначним зниженням курсу долара

  Російський суд залишив під арештом заступника голови Меджлісу кримських татар

  В Криму затримали одного з лідерів Меджлісу

  Російські окупанти не зуміли створити альтернативу Меджлісу, тому перейшли до відкритого тиску на кримських татар - В’ятрович

  Окупаційна влада намагається побудувати в Криму "новий Меджліс" - експерт