www.polradio.pl

МЗС України вимагає від Росії припинити переслідувати кримських татар

  Припинити переслідувати кримських татар і звільнити незаконно утримуваних вимагає від Росії й вітчизняне МЗС.

  МЗС опублікувало відповідну заяву-протест у зв'язку з початком судового процесу над учасниками мирної акції в Сімферополі 26 лютого 2014 року.

  "Розправа окупаційних властей над захисниками рідної землі від російського агресора - цинічний виклик міжнародному праву і світовій спільноті", - підкреслюють в МЗС України.

  Міністерство наголошує, що політика переслідування російською окупаційною владою кримських татар, випадки насильства і жорстокого поводження з ними, факти примусу до депортації, обмеження права на віросповідання, руйнування громадських організацій і переслідування ЗМІ та журналістів перетворила Крим в острів страху і страждань його корінного народу. 

  У коментарі МЗС також йдеться: "Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити переслідування представників кримськотатарського народу в тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим і негайно звільнити незаконно утримуваних Ахтема Чийгоза, Алі Асанова, Мустафу Дегерменджі, Арсена Юнусова, Ескендера Емірвалієва і Талята Юнусова - заручників окупаційної політики Російської Федерації щодо України".

  Як повідомляв 5.ua, сьогодні раніше, 28 грудня 2015 року, Меджліс просив країни-учасниці ООН захистити права кримських татар в окупованому Криму. 

  Попередній матеріал
  Топ-10 причин відвідати Литву
  Наступний матеріал
  Розгляд по суті у так званій справі 26 лютого в окупованому Криму продовжать 15 січня