Фото lenta.ru

Литву обурила заборона Сербії відкрити в ОБСЄ фотовиставку про Крим

  Литву обурила заборона головуючої в ОБСЄ відкрити у Відні фотовиставку про Крим, яку литовці разом з українцями мали намір приурочити до річниці анексії Криму Росією.

  За словами литовських дипломатів, під час засідання ради ОБСЄ представництво Литви у Відні разом з постійним представництвом України планували відкрити і провести виставку фотографій посла Пятраса Вайтекунаса про Крим. Під час відкриття виставки намічалося виступ відомого джазового музиканта з кримських татар, передає Delfi.

  "Головуюча в ОБСЄ Сербія і генсек ОБСЄ не дали дозволу на проведення такої виставки в будівлі ОБСЄ. Вперше в історії ОБСЄ забороняється виставка, покликана привернути увагу до грубих порушень прав людини", - сказав у четвер BNS прес-аташе Міністерства закордонних справ Кястутис Вашкялявічюс.

  Повідомляється, що цю виставку планувалося приурочити до річниці окупації Криму. Як наголошується в повідомленні МЗС, на фотографіях Вайтекунаса зафіксована військова техніка без розпізнавальних знаків, "зелені чоловічки", що займають державні будівлі, мітинги про єдність Криму з Україною і агресивна російська інформаційна кампанія.

  "Ця виставка були покликана привернути увагу представників ОБСЄ до незаконної окупації і анексії півострова Крим та до пов'язаних з цим порушень прав людини", - йдеться в заяві.

  Попередній матеріал
  У Києві зібрали більше 50 літрів крові для поранених у зоні АТО бійців
  Наступний матеріал
  В Росії зараз працює сценарій "нас бьют – а мы крепчаем" - політолог

  У Саратові на мітингу до річниці окупації Криму Росією затримали людей з синьо-жовтими стрічками

  В Росії річницю окупації Криму оголосили "річницею вставання з колін" – експерт

  Кисельов і автор фільму про окупацію Криму віднині – персони нон ґрата в Молдові

  Парад окупаційних військ у столиці Криму пройшов майже без свідків