korrespondent.net

Крим за рік окупації перетворився на півострів страху – Лутковська

  Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська заявила, що Кримський півострів за рік російської окупації перетворився на півострів страху.

  Про таке український омбудсмен сказала під час 113 сесії Комітету з прав людини, яка 16 березня проходить у Женеві, повідомляє "Крым. Реалии" з посиланням на прес-службу Лутковської.

  "У Криму люди бояться висловити свою думку, відчувають страх за своє життя і майбутнє, страх сповідувати свою віру і спілкуватися рідною мовою", - заявила уповноважений з прав людини.

  Як  вона зазначила, такі загрозливі результати показав моніторинг дотримання прав людини в Криму, в рамках якого були зафіксовані "численні факти обмежень і порушень прав представників кримськотатарського народу і української меншини".

  "Фактично те, що відбувається на півострові - це примус до нової депортації кримських татар, корінного народу Криму", -  наголосила Лутковська.

  Вона також додала, що подібна ситуація склалася з порушенням прав етнічних українців у Криму. За її словами, фіксуються випадки зникнень та вбивств активістів, які не розслідуються належним чином. Разом з тим, закриваються українські школи.

  Попередній матеріал
  Адвокат підтвердив - Савченко поновила голодування
  Наступний матеріал
  СБУ знешкодила дві злочинні групи, які здійснювали теракти в Одесі

  Путін в інтерв'ю для фільму про анексію Криму сам задокументував свій злочин - Турчинов

  У військовій прокуратурі розповіли скільки зрадників України залишилось в Криму після анексії

  ГПУ наклала арешт на майно окупаційної влади Криму на 1 млрд 200 млн грн

  Могеріні: Європа продовжує вважати дії Росії порушенням міжнародного законодавства, а Крим – українським