5.ua

Крим у березні Росії здали небоєздатні частини української армії - Турчинов

  Українська армія в АР Крим минулої весни отримала наказ відкривати вогонь при спробі захоплення її військових частин, проте майже не виконала цей наказ.


  Про таке проінформував Голова Верховної Ради України Олександр Турчинов в інтерв'ю журналу "Фокус", опублікованому 11 вересня,  ідеться у повідомленні на сайті парламенту.

  Відповідаючи на запитання, чому наші солдати в Криму не стріляли навіть під час захоплень військових частин, Турчинов зазначив, що українські частини, розташовані в АРК, більш ніж на 70% були укомплектовані місцевими контрактниками, "для яких це була просто можливість заробітку». «Звідси і неготовність виконати наказ про використання зброї при спробах захоплення. Такий наказ був відданий відразу, але тоді його виконувати не було кому», - підкреслив він», -

  Турчинов констатував, що російська агресія в Криму починалася на тлі фактичної відсутності влади та боєздатної армії в країні. Росія натомість добре підготувалася до силових дій на півострові.

  "Російські війська перебували в Криму фактично законно. Вони незаконно діяли, складаючи авангард провокаторів і сепаратистські налаштованого населення. Але при цьому, згідно з договором, який у Харкові пролонгував Янукович, Росія могла розмістити на території Криму військовий контингент чисельністю до 46 тис. чоловік. Не тільки в Севастополі - у російських солдатів було право переміщатися по території півострова", - нагадав керівник парламенту.

  До того ж, дався взнаки сепаратизм - перебування у Криму ЧФ РФ росіяни використали для підривної пропаганди серед жителів автономії.

  "Без підтримки місцевого населення ця провокація ніколи б не пройшла", - додав він.

  Проте, на думку Турчинова, час розвіє ілюзії людей, які повелися на щедрі обіцянки кремлівських правителів. Сильна європейська держава, яку побудує український народ, хоч як йому заважатиме Путін, стане переконливим аргументом для усіх.

  "І це є базою для повернення Криму Україні - розуміння більшістю кримчан того, що вони втратили. Головний фактор, який допоможе нам зробити це безкровно, - стабілізація економічної ситуації в Україні і активне просування в напрямку європейської інтеграції", - зазначив він.

  Нагадаємо, у березні Росія окупувала Кримський півострів та незаконно включила територію до складу РФ. Світова спільнота не визнала цього акту агресії проти України.
  Попередній матеріал
  Президент пояснив особливості тимчасового режиму для самоврядування на Донбасі
  Наступний матеріал
  Євросоюз обіцяє Україні 8 млрд євро на реформи