Крим компенсуватиме відсутність дніпровської води дощами і талими снігами

  Крим забезпечений запасами води на зиму, незважаючи на припинення поставок дніпровської води по Північно-Кримському каналу.


  Про це на прес-конференції в Сімферополі заявив глава державного комітету Криму з водного господарства Ігор Вайль, передає "Інтерфакс-Україна".

  За його словами, у водосховищах республіки є близько 146 млн кубометрів води, цього достатньо, щоб забезпечити потреби регіону до квітня 2015 року.

  "Ще 40-45 млн кубометрів ми отримаємо за рахунок дощів, потім піде танення снігів, і це дозволить забезпечити півострову запас на випадок посушливого літа", - розповів він.

  Також чиновник повідомив, що керівництво республіки планує використовувати для забезпечення регіону водою ресурси підземного озера в степовій частині Криму.

  "За підтвердженими запасами, близько 200 тис. Кубометрів на добу ми можемо піднімати з цього підземного озера до 2017 року", - запевнив він, не уточнивши, коли почнеться використання родовища.

  За його словами, через брак води для сільськогосподарських потреб у регіонах Криму почнуть впроваджувати програму вторинного використання очищених каналізаційних стоків.

  "Ми цю воду скидали, тепер її будемо очищати і направляти на потреби сільського господарства", - зазначив глава держкомітету.

  За його словами, реалізація такої програми в Джанкойському і Красногвардійському районах Криму дозволить надати аграріям кожного з регіонів додатково близько 12 кубометрів води на рік.

  Переговори з керівництвом України про відновлення поставок води в Крим по Північно-Кримському каналу зараз не ведуться, заявив Вайль. Після прийнятого в квітні рішення України перекрити поставки води переговори про відновлення поставок тривали близько двох місяців, але виявилися безуспішними.

  "Зрештою, нам було заявлено, що це питання політичної домовленості. Домовитися з українською стороною на рівні двох господарюючих суб'єктів нам не вдалося", - констатував він.
  Попередній матеріал
  Міноборони відзвітувало, куди пішли гроші, зібрані в рамках акції "Підтримай українську армію"
  Наступний матеріал
  В Луганську працює 7 шкіл
  Теги: