Кінематографісти вимагають звільнити затриманого у Криму колегу

  Українські кінематографісти пікетували посольство Росії в Києві з вимогою звільнити затриманого у Сімферополі кримського режисера Олега Сенцова.


  За словами організаторів акції, наразі про місце перебування митця їм не відомо. Є інформація, що ФСБ звинувачує його у підготовці теракту в Криму, повідомляє Радіо Свобода.

  Колеги, однак, переконані, що затримання пов’язане із громадянською позицією Сенцова, який був активістом Євромайдану.

  "Ми вже кілька днів, як звернулися до ФСБ із запитом щодо надання інформації про Олега Сенцова. Відповіді немає", – зауважує голова Спілки кінематографістів України Сергій Тримбач, присутній на акції. За його інформацією, Сенцова етапували до Москви, але деякі інші учасники акції кажуть, що, ймовірно, режисер досі в Україні.

  Із посольства до пікетувальників ніхто не вийшов.

  Російська кіноспілка підтримує звернення українських режисерів. Днями вона опублікувала відкритого листа на захист Олега Сенцова за підписом голови спілки Андрієм Прошкіним.

  Нагадаэмо, МЗС України  в офіційному коментарі вимагає від Росії негайного звільнення українського режисера Олега Сенцова та припинення порушення прав громадян України в тимчасово окупованому Криму.
  Попередній матеріал
  Путін заявив про затримання в Росії "українських радикалів"
  Наступний матеріал
  СБУ оприлюднює нові деталі діяльності затриманих журналістів LifeNews