ukr.lb.ua

Держдепартамент США закликає Росію звільнити ув'язнених українців

  США закликають Росію негайно звільнити українських громадян, затриманих у Криму після анексії півострова.

  З такою заявою виступив директор прес-служби Держдепартаменту США Джефф Ратке, повідомляє УНІАН з посиланням на "Голос Америки".

  "США не визнають легітимною спробу Росії анексувати Крим. Ми закликаємо негайно звільнити всіх українських громадян, затриманих у Криму під час вторгнення туди Росії", - підкреслив він.

  Джефф Ратке позитивно оцінив недавній обмін затриманими між українською владою і підтримуваними Росією сепаратистами, як крок у напрямку досягнення довгострокового політичного вирішення кризи на основі мінських угод.

  Разом з тим, американський дипломат знову звернув увагу на утримання під вартою в Росії українських громадян - депутата Верховної Ради Надії Савченко та кінорежисера Олега Сенцова, відзначивши, що Надія Савченко має проблеми зі здоров'ям, спричинені її ув'язненням.

  Він також закликав Росію вплинути на підконтрольних їй бойовиків на сході України для дотримання зобов'язань у межах Мінських угод.

  "США закликають Росію використовувати свій вплив на сепаратистів, яких вона підтримує, для негайного виконання зобов'язань, взятих сторонами в межах Мінського угоди, включаючи повернення Україні контролю над її міжнародними кордонами, і продовження пошуку шляхів мирного вирішення", - сказав Джефф Ратке. 

  Попередній матеріал
  Навального похапцем засудили до 3,5 років умовно, його брата - до трьох років колонії
  Наступний матеріал
  Північна Корея вважає цілком виправданою анексію Криму Росією

  КНДР знову погрожує США за кінокомедію "Інтерв'ю"

  В Росії запевнили що знають як налагодити відносини зі США

  Економіка США побила 11-річний рекорд росту

  США готові посилити тиск на РФ