inforesist.org

Без обговорення в Генасамблеї ООН про Крим забудуть, як про Південну Осетію - євродепутат

  Євродепутат з Литви Габріелюс Ландсбергіс закликав Євросоюз протистояти спробам Росії винести питання Криму з обговорення загальної ситуації в Україні.

  Про це Ландсбергіс заявив в інтерв'ю DW. На його думку, юридична оцінка ситуації з Кримом на рівні ООН допоможе Україні з вимогами від РФ компенсацій. "Компенсація має бути виплачена, адже Україна не лише втратила територію, але і втрачає гроші в результаті втрати території. І ці втрати мають бути відшкодовані. Крім того, це дасть можливість розпочати юридичне переслідування тих, хто винен в анексії", - підкреслив Ландсбергіс.

  Він вважає, що відкладати обговорення проблеми на рівні ООН не можна. "Це може привести до того, що про Крим забудуть, як це сталося з Південною Осетією і Грузією. Зараз, коли минуло майже 7 років після того конфлікту, ніхто вже не пам'ятає, в чому полягала суть мирної угоди, чи повинна була Південна Осетія повернутися до складу Грузії і тощо. Ось цього не хотілося б у випадку з Кримом. Я думаю, що проблему Криму потрібно обговорювати на рівні ООН. Я б цілком підтримав ідею винесення цього питання Україною на засідання Генеральної Асамблеї. Україна отримала б там підтримку і попросила б Міжнародний суд оцінити анексію Криму", - сказав він.

  Попередній матеріал
  Народні депутати спробували підмінити собою суд – Жебрівський
  Наступний матеріал
  Російські терористи атакували на Артемівському, Донецькому і Маріупольському напрямках

  Росія наполягає на своєму праві розміщувати ядерну зброю в Криму

  Росія перетворює окупований Крим на центр відмивання грошей – розслідування

  Окупанти в Криму оголосили в розшук главу Меджлісу Чубарова

  З анексованого Криму по морю в Україну доставляється контрабандне паливо - нардеп