5.ua

Змінено терміни тимчасового перебування на території України для громадян РФ

  Держприкордонслужба України розпочне здійснювати перевірку виконання громадянами Російської Федерації вимог щодо термінів перебування в Україні з 00:00 год. 7 квітня. Про це прес-служба ДПС України повідомила 4 квітня.

  "На виконання доручення Уряду, з 7 квітня 2014 р. на громадян РФ поширюватимуться вимоги підпункту 2 пункту другого Порядку продовження терміну перебування та продовження або скорочення терміну тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15.02.2012 №150", - повідомили в Державній прикордонній службі.

  На практиці це означає, що тепер громадяни Російської Федерації, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на території нашої країни не більше як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в’їзду, якщо інший термін не визначено міжнародними договорами України.

  У разі виявлення фактів невиконання громадянами РФ вимог щодо терміну перебування на території України під час в’їзду в Україну співробітники Держприкордонслужби України відмовлятимуть їм у перетинанні державного кордону, а за порушення терміну перебування під час виїзду з України притягуватимуть до адміністративної відповідальності.

  "Це рішення було прийнято у відповідь на запровадження обмежень російською стороною, яка, починаючи з 1 січня 2014 року, встановила схожі терміни перебування на території Російської Федерації для громадян України", - підкреслили в ДПС України.

  Попередній матеріал
  Німецька парашутистка загинула, намагаючись установити світовий рекорд
  Наступний матеріал
  Уряд очікує на $13,5 млрд. доларів міжнародних кредитів уже цього року