5.ua

Затриманих у Криму українських активістів Сенцова і Кольченко етапували до Москви

  Співробітники Федеральної служби безпеки (ФСБ) Російської Федерації етапували громадян України Олександра Кольченко та Олега Сенцова з Кримського півострова до СІЗО Москви. Про це 23 травня повідомляє Комітет допомоги кримських політв'язнів.


  Як зазначили у Комітеті, слідчі повідомили родичам Сенцова і Кольченко, що етапують для проведення експертиз. Скільки часу для цього буде потрібно точно невідомо, але термін їх перебування може затягнутися до року.

  Нагадаємо , відомого режисера Олега Сенцова і громадського активіста Олександра Кольченко , які брали участь в акціях проти анексії Криму, збуло заарештовано окупаційною владою Криму в травні 2014 року. Сенцов був затриманий 10 травня, коли до нього додому з обшуком прийшли співробітники російських спецслужб. За попередньою інформацією, йому інкримінують організацію теракту і зберігання зброї. Кольченко заарештували 16 травня в центрі Сімферополя, коли він йшов по вулиці з друзями. За попередніми даними, його звинувачують в участі в теракті . Офіційна влада РФ поки не робила заяв з приводу затримання українських активістів.

  Як стало відомо Комітету допомоги кримським політв'язням, зараз слідство перешкоджає адвокатам зустрітися з Олегом та Олександром, фактично позбавляючи їх права на захист, що суперечить як російському законодавству, так і міжнародним договорам, у тому числі ратифікованими владою Росії.
  Попередній матеріал
  "Укртелеком" відновив на Донбасі телефонний зв'язок та Інтернет
  Наступний матеріал
  В Уряді планують ліквідувати Держуправління справами