5.ua

Європейський суд розглядає справи з окупації Криму Росією

  Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розглядає три справи проти Росії, подані з ініціативи України.


  Про це розповів глава Міністерства юстиції України Павло Петренко у своєму інтерв'ю виданню "Фокус".

  "Зараз Європейський суд з прав людини за ініціативою українського уряду розглядає три справи України проти Росії. Перше, найбільше, пов'язане з незаконною військовою агресією і анексією Криму. По ньому вже є перше рішення - Росію зобов'язали вивести військовий контингент з території півострова. Також вирішується питання порушення прав власності української держави - ​​наші претензії російській стороні вже досягли 1,2 трлн грн, і ця сума буде збільшуватись", - повідомив Петренко.

  Другий позов, за словами міністра, пов'язаний з викраденням терористами дітей на сході України, які були неправомірно вивезені на територію Росії.

  "ЄСПЛ зажадав негайно повернути дітей в Україні. Це справа має ще й політичне значення. У його рамках ми будемо доводити причетність Росії до діяльності терористичних організацій на території України", - підкреслив Петренко.

  Також розглядається третя справа - воно ініційоване в інтересах екс-лідера Меджлісу кримськотатарського народу, народного депутата Мустафи Джемілєва, якому "кримська псевдовлада" заборонила в'їзд на територію окупованого Росією півострова.
  Попередній матеріал
  Армійські спортсмени вибороли чемпіонські звання на міжнародних змаганнях
  Наступний матеріал
  Батальйон "Донбас" підняв прапор над Іловайськом, триває зачистка міста від терористів
  Loading...