Європарламент 5.ua

Європарламент прийме резолюцію щодо окупованого Росією Криму

  Значну увагу парламентарі приділять ситуації з правами людини на півострові

  У четвер, 4 лютого, в останній день пленарної сесії Європарламенту в Страсбурзі, європейські депутати обговорять ситуацію з правами людини в Криму та приймуть відповідну резолюцію. Про це повідомляє "Інтерфакс-Україна".

  В опублікованому на сайті Європарламенту в середу ввечері проекті резолюції "Про ситуацію з правами людини в Криму, зокрема кримських татар" говориться, що парламентарії ЄС "знову підтверджують свою рішучу прихильність суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів і її суверенному вибору слідувати європейським шляхом".

  "Відновлення українського контролю над півостровом є однією з умов, необхідних для відновлення відносин співробітництва з Російською Федерацією, у тому числі призупинення відповідних санкцій", - йдеться в документі. У проекті "рішуче засуджується безпрецедентний рівень порушень прав людини, що здійснюються проти кримчан, в першу чергу - кримських татар".

  Європарламент збирається закликати владу Росії надавати безперешкодний доступ до Криму міжнародним організаціям і незалежним експертам з ОБСЄ, ООН і Ради Європи.

  Нагадаємо, минулого тижня генеральний секретар Ради Європи Турбйорн Ягланд оголосив про початок роботи в Криму місії з прав людини.

  Попередній матеріал
  Українська жіноча збірна з тенісу вдало стартувала на Кубку федерації
  Наступний матеріал
  За минулу добу бойовики активізувалися по всій лінії фронту - штаб АТО
  Loading...