5.ua

Верховна Рада ухвалила заяву щодо гарантії прав кримськотатарського народу

    Верховна Рада ухвалила Заяву щодо гарантії прав кримськотатарського народу у складі Української держави.

  За відповідну постанову проголосували 283 народних депутатів із 309, зареєстрованих у сесійні залі, повідомляє УНІАН.

  У Заяві наголошується, що Україна гарантує збереження та розвиток етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу як корінного народу та всіх національних меншин України.

  Також Україна гарантує захист та реалізацію невід’ємного права на самовизначення кримськотатарського народу у складі суверенної і незалежної Української держави.
  Крім того, Україна визнає Меджліс кримськотатарського народу, виконавчий орган Курултаю кримськотатарського народу та Курултай як вищий представницький органі кримськотатарського народу.

  Верховна Рада України заявляє про свою підтримку Декларації ООН про права корінних народів.
  Парламент доручив Кабінету міністрів терміново подати проекти законів, нормативно-правових актів України, які визначають та закріпляють статус кримськотатарського народу як корінного народу України. Зазначається, що розробка проектів відповідних законів та нормативно-правових актів відбуватиметься шляхом консультацій з Меджлісом кримськотатарського народу у тісній співпраці з Організацією Об’єднаних Націй, Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, Радою Європи відповідно до міжнародного права і стандартів забезпечення прав людини, корінних народів та національних меншин.

  Також Верховна Рада доручила уряду розробити практичні механізми взаємодії між органами виконавчої влади України та Меджлісом кримськотатарського народу.
  "Україна рішуче засуджує будь-які спроби обмеження політичних та соціальних прав, громадянських свобод, громадян України, які проживають в АР Крим різної етнічної приналежності, зокрема, українців, росіян, кримських татар, вірмен, болгар, греків, німців, караїмів, кримчаків, що спостерігаються внаслідок проведення антиконституційного референдуму в АР Крим", - наголошується у заяві.

  Свої висловлювання заяви з цього приводу зробили і окремі народні обранці. Зокрема, Петро Порошенко, зауважив: "Нарешті Україна має віддати борг кримським татарам і не на словах, а реальними діями гарантувати збереження та розвиток етнічної, культурно, мовної та релігійної самобутності кримськотатарського народу, як корінного народу на території України. Ми підкреслюємо також шанобливе ставлення до прав всіх національних меншин України".

  У свою чергу Мустафа Джемілєв, наголосив: "Кримські татари разом з Україною переживають часи випробування на стійкість та відданість принципам цивілізованого світу - під надзвичайним тиском орди, що окупувала Крим і намагається підірвати мирне життя. Забезпечення прав корінного кримськотатарського народу, Батьківщиною якого є Крим, за міжнародним правом крім іншого дасть нашій державі додаткові правові важелі впливу на міжнародній арені на агресора".

  Окрім того, депутати ухвалили за основу документ про тимчасово окуповані території, який об’єднав в собі три законопроекти на цю тему. Депутатам запропонували до вівторка опрацювати його, об’єднавши усі проекти.

  Постанова набирає чинності з дня її прийняття.

  Попередній матеріал
  Припинити членство Росії в ООН закликає Світовий Конгрес Українців
  Наступний матеріал
  Майже тисячу переселенців з Криму влаштовано на Львівщині