5.ua

Верховна Рада надала дозвіл на військові навчання за участю іноземних військ

  Верховна Рада України проголосувала за військові навчання у 2014 році. Український парламент дав дозвіл на перебування іноземних військ на території України. Рішення прийнято відносно 8 навчань спільно з країнами НАТО та ЄС, в яких приймуть участь близько 7000 вояків. Навчання проходитимуть на Миколаївщині, в акваторії Чорного моря, у Яворові та Ужгороді.

  Разом з цим, варто нагадати, що ці навчання є плановими та передбачаються такими: українсько-американські навчання "Репід Трайдент-2014" і "Сі Бриз-2014", багатонаціональних навчань "Світла лавина-2014", гірсько-піхотних підрозділів "Карпати-2014", а також українсько-молдовсько-румунських навчань механізованих підрозділів "Південь-2014".

  Військові навчання в Україні за участю іноземних військ проводяться виключно за дозволом Верховної Ради. При тому такий дозвіл має силу лише до кінця року, коли цей дозвіл було надано.

  Сьогоднішній дозвіл, наданий Радою, стосується військових навчань, які було заплановано до проведення ще в минулому році. Однак, при проведенні цьогорічних навчань військові обов’язково врахують факт російської агресії в Україні.

  Нагадаємо, виконувач обов’язків президента України та голова Верховної Ради Олександр Турчинов запропонував Верховній Раді схвалити допуск підрозділів збройних сил іноземних держав на територію України для участі в багатонаціональних військових навчаннях.

  Попередній матеріал
  Джемілєв в ООН: тільки кримські татари мають право на самовизначення Криму
  Наступний матеріал
  У зону неподалік АЕС "Фукусіма-1" починають повертатися люди