Twitter / RoksolanaToday&Крым

В окупованому Севастополі загрозливо похилився 80-метровий обеліск місту-герою

Обеліск "Багнет і вітрило" почав хилитися через злочинну забудову підніжжя монументу поплічником Януковича

Журналісти місцевого видання "Примечания" звітують: нахил вліво уже дуже помітний візуально, особливо на тлі прямої балки, яка стоїть поруч. Бетонну основу монумента вкрили глибокі тріщини.

Тріщини у фундаменті з'явилися ще влітку 2015-го. Тоді тут уперше помітили провали ґрунту, просідання та розрив фундаменту. Однак тоді на проблемі лише попіарилася так звана "сенатор Ради Федерації від Севастополя" Ольга Тимофєєва. Вона заявила: "Якщо зараз негайно не зробити пошукові роботи, не встановити причину і не почати ремонт – в один "прекрасний" день наша стела просто завалиться". Але після заяви минуло більше півроку – і ніхто нічого робити так і не почав.

Журналісти зазначають: однією з причин розриву фундаменту можуть бути побудовані тут апартаменти, відомі серед містян під глузливою назвою "блакитні унітази". Під час будівництва цього готельного комплексу на мисі Кришталевий були істотно пошкоджені сходи, що ведуть до обеліска, погрожуючи його обваленням, серйозно просів оглядовий майданчик. Безпосередньо під майданчиком зі стелою досі тривають будівельні роботи. Попри катастрофічний стан монумента, "мис все ще тягне забудовників різних мастей" – нарікають журналісти.

У виданні нагадали: це вже не перша аварійна ситуація, пов'язана зі стелою. У 2003 році до пам'ятника був перекритий доступ через падіння облицювальної плитки. Однак зараз паркан уже нічого не обмежує: "Перелізти його збоку зможе навіть літня людина, не кажучи вже про масові потоки бажаючих випити і невгамовної молоді". "Можливо, севастопольцям варто утриматися від відвідування мису Кришталевого, де їх ризикує придавити уламками пам'ятника, який, здається, ось-ось завалиться і поховає під собою одиноких мешканців пляжу і місцеві заклади", – підсумували у виданні.

Нагадаємо, обеліск "Місту-герою Севастополю" на Кришталевому мисі, відомий серед містян як "Багнет і вітрило", був споруджений на честь присвоєння місту "геройського" статусу та символізує єдність радянської армії і флоту у боях за Крим під час Другої світової. Хто саме зараз веде будову комплексу "сині унітази" біля підніжжя стели висотою 80 метрів над рівнем моря - у виданні не зазначають, але у коментарях містяни однозначно звинувачують Павла Лебедєва – міністра оборони України часів Януковича. Після втечі патрона він покинув Київ ще до офіційної відставки та був присутній в Кремлі на збіговиську з нагоди "прийняття Криму до складу Росії".

/
/
/
/
/
/
/

Нагадаємо, у 2013 році міністр оборони України Павло Лебедєв заморозив програму виробництва вітчизняного оперативно-тактичного ракетного комплексу "Сапсан" під приводом "неефективного використання бюджетних коштів".

Попередній матеріал
"Народний фронт" усіма можливими способами спонукатиме Абромавичуса не йти у відставку
Наступний матеріал
Понад 4 тисячам російських легкоатлетів заборонили виступати на міжнародних змаганнях
Loading...

Джемілєв: Якщо санкції проти Кремля триватимуть, ми незабаром побачимо розпад РФ і повернення Криму

Матіос підписав повідомлення про підозру 50 кримським суддям-зрадникам - ГПУ

Прокуратура зареєструвала майже 15 тисяч кримінальних проваджень щодо кримських військових-дезертирів

У Генпрокуратурі намагалися дати хабара за звільнення арештованого корабля з Криму

Європарламент закликає Росію вивести війська з Донбасу та Криму

Санкції проти Росії не можна виключати з міжнародного порядку денного через анексію Криму – Яценюк