ukrnafta.com

"Укрнафта" звернулася до міжнародного арбітражу з позовом до Росії через захоплення АЗС в окупованому Криму

  ПАТ "Укрнафта" звернулося до міжнародного арбітражного суд у Гаазі (Permanent Court of Arbitration) з позовом до Російської Федерації щодо захисту своїх інвестицій у зв'язку із захопленням автозаправних станцій (АЗС) компанії у Криму.

  Про це повідомила прес-служба "Укрнафти".

  У компанії підтвердили інформацію щодо ініціювання арбітражного розгляду щодо РФ у Постійному третейському суді в Гаазі. "Цей арбітражний розгляд ініційовано 15 червня 2015 року з метою отримання компенсації за незаконне захоплення АЗС компанії на території Кримського півострова, який був окупований і анексований Російською Федерацією в 2014 році", - йдеться у повідомленні.

  У компанії також наголосили, що підставою для звернення до суду "є двостороння угода про захист інвестицій між Україною і РФ від 1998 року, згідно з якою кожна зі сторін взяла на себе зобов'язання не націоналізувати і не експропріювати інвестиції, вкладені інвесторами іншої сторони, без своєчасної виплати справедливої компенсації".

  "Однак, незважаючи на офіційну вимогу "Укрнафти", РФ відмовилася виплатити компенсацію за захоплення АЗС та іншого майна компанії у Криму і місті Севастополі", - підсумували в "Укрнафті".

  Як повідомляв 5.ua, 11 січня 2016 року "Укрнафта" подала позов проти Росії до міжнародного суду в Гаазі. З позовами до РФ до міжнародного арбітражу також звернулися компанії "Кіровоград-Нафта", "Крим-Петрол", "Пірсан", "Трейд-Траст", "Елефтерія", "ВКФ Сатек", "Рустел", "Рубенор", Stemv Group, Novel-Estate, Stabil.

  Всі вони посилаються на регламент UNCITRAL (United Nations Commission on International Trade Law, Комісія ООН з права міжнародної торгівлі) й угоду між урядами РФ і України від 27 листопада 1998 року про захист інвестицій.

  Попередній матеріал
  Уряд обіцяє зниження цін на бензин
  Наступний матеріал
  Епідемії грипу в Україні немає - МОЗ