Юрій Шилов / Facebook

Український режисер відмовився від нагороди в РФ на знак протесту проти арешту Сенцова

  Стрічка під назвою "Вага" режисера Юрія Шилова отримала на фестивалі в Росії приз глядацьких симпатій.

  Молодий український режисер Юрій Шилов відмовився від нагороди Міжнародного студентського фестивалю Всеросійського державного інституту кінематографії у РФ на знак протесту проти арешту Олега Сенцова та ситуації на Сході України.

  Стрічка режисера під назвою "Вага" отримала на фестивалі приз глядацьких симпатій. Проте Юрій Шилов публічно відмовився від нагороди, пише Cultprostir.

  "Багато молодих людей підходили, запитували хто такий Сенцов. Вже не кажу про інших політичних в'язнів, які їм невідомі. Фотографувалися зі мною, записували імена, щоб подивитися потім в інтернеті. З людьми в Росії потрібно вести діалог. Адекватних людей і тих, хто співчуває Україні, там багато. Тільки з їх допомогою ми можемо щось змінити", - розповів Юрій Шилов.

  Нагадаємо, у вересні іранський режисер Мохсен Махмальбаф, який отримав на Венеціанському кінофестивалі приз імені Робера Брессона, присвятив нагороду своєму українському колезі Олегу Сенцову, незаконно засудженому владою Росії до 20 років суворого режиму.

  Попередній матеріал
  На планеті лишилися три білі носороги
  Наступний матеріал
  Гройсман ініціює в середу нараду з питань підготовки Податкового кодексу і проекту держбюджету-2016