grani.ru

У Росії допитали "засекречених" свідків у справі Сенцова-Кольченка

  3 серпня в Північнокавказькому військово-окружному суді було допитано трьох учасників кримської "Самооборони".

  Про це Hromadske.tv повідомив журналіст "Радіо Свобода" Антон Наумлюк. З його слів, до обіду було допитано трьох учасників кримської "Самооборони".

  "Один із них – це саме та людина, до якого нібито прийшов Олександр Пирогов інший свідок обвинувачення, якого нібито попросили зробити бомбу для підриву пам’ятника Леніну. Після чого він прийшов до свого товариша – з народного ополчення Криму, який у свою чергу зв’язав Пирогова зі співробітниками ФСБ. Ті запропонували Пирогову співробітництво і надали йому апаратуру і відправили "провокувати Чирнія" (вже засуджений на 7 років за співробітництво зі слідством один з фігурантів справи – ред.) на скоєння терористичних актів", – розповів журналіст.

  Крім того, серед засекречених свідків – один оперативник, який працював з Чирнієм та дівчина, яка нібито брала участь у зборах проукраїнських активістів, які виступали проти захоплення півострова і які, на думку слідства, планували теракти.

  Захист Кольченка та Сенцова вимагав розсекретити другого свідка. Однак суддя відмовив, оскільки, на його думку "адвокати не змогли надати доказів, що розсекречення не нестиме загрози життю цьому свідка та його родичам".

  "Адвокати заявляли,що навіть не знають, хто – як вони можуть надати докази, що йому нічого не загрожуватиме", – додав журналіст.

  При цьому, з його слів, перевірити таких "засекречених свідків" майже неможливо.

  Наступне слухання у справі Сенцова-Кольченка відбудеться у середу, 5 серпня. Про це повідомила "Объединенная группа общественного наблюдения за соблюдением конституционных свобод" (ОГОН) у Twitter

  Нагадаємо, слухання у справі Олега Сенцова й Олександра Кольченка тривають у російському Ростові-на-Дону в Північнокавказькому військово-окружному суді. Політв'язнів звинувачують у підготовці низки терактів у Криму.   

  Попередній матеріал
  Хроніка АТО за добу: найгарячішою залишається ситуація довкола Донецька
  Наступний матеріал
  Національне антикорупційне бюро планує почати перші розслідування в жовтні